Wpis z mikrobloga

Mirki jaka fura ze świętej trójcy (audi, bmw, mercedes) za 15k? mam jeszcze schomikowane około 5k na podstawowe rzeczy do zrobienia po kupnie, rozrząd, oleje i co tam jeszcze będzie trzeba. Chciałbym benzynę + gaz, pojemność tylko powyżej 2 litrów, najbardziej interesuje mnie moc 170 hp+ żeby nie jeździć mułem. Ogólnie ciekawi mnie wasza opinia bo są ludzie którzy kupują e46 za 5k i są zadowoleni i tacy którzy kupują ten sam model za 25k, dlatego chciałbym poczytać opinie i jednej i drugiej strony. Póki co ciągle mam w głowie mercedesa clk coupe/cabrio, slk, w211, e46 coupe/cabrio, e39, e38, audi a8 d2, a6 c5. O czymś ciekawym w tym budżecie zapomniałem?

#bmw #audi #mercedes #olx #otomoto #samochody #motoryzacja
  • 51
  • Odpowiedz
@kisieloovy: po 3 latach postoju wymiana przez pierwsze 10 tys odpowiednio - 1000km/3000/6000 pozniej co 10 tys. Do tego po awarii turbo dla pewnosci wymienilem olej po 100km bo nie mialem pewnosci czy nie rzeygnelo czyms do srodka. Nie ufam plukankom...
  • Odpowiedz
@Gniewek89: chyba trochę przewrażliwiony jesteś co do tego, trzeba było tylko miskę zrzucić po płukance i zobaczyć czy nic na smogu nie zostało :) 8,5 dobrego oleju swoje kosztuje xDˣᴰ
  • Odpowiedz
@kisieloovy: tak to jest jak sie spelni marzenie z dziecinstwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz albo przyceluje w jakiegos mietka z czasow przed okularem albo kupie jakies normikowe wozidlo. Poki co EG5 d16z6
  • Odpowiedz
  • 4
@jaroslaw_madry
@Gniewek89 Mam E39 4 lata(2.2-170KM lift) przez ten czas: 2000zł - felgi i opony lato, zima dopiero za rok, bo Niemiec zostawił swoje, z zawieszenia przez 4 lata teraz mam do wymiany 2 stabilizatory, koszt 100zł, hamulce tył robione były na ate jakieś 700zł, gazu nie liczę i wymian oleju nie liczę, bo to głupota, równie dobrze możemy doliczyć koszty paliwa i OC.
Następnym razem radzę poszukać pewnego i
Kejran - @jaroslaw_madry 
@Gniewek89 Mam E39 4 lata(2.2-170KM lift) przez ten czas: 2...

źródło: comment_EZulfl3ykJds6LhjqZZiOSX48wSF4kgx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@imargam_2137: w przypadku a6c5 chyba najlepszym wyborem będzie 2.8, jednak byly one tylko w przedliftach, do ok. 20k powinieneś też znaleźć jakieś 2.7 lub 4.2. W przypadku a8 do 15k pozostają jedynie przedlifty, jakiś sensowny polift to już też okolice 20k+
  • Odpowiedz
Chciałbym benzynę + gaz, pojemność tylko powyżej 2 litrów, najbardziej interesuje mnie moc 170 hp+ żeby nie jeździć mułem.


@imargam_2137: Do tego 15k złociszy i mamy gruzowisko @goferek z pierwszej odpowiedzi jak się patrzy.
170 KM+ przy gazie?
Może jeszcze nie bity i standardowo do 200-300kkm przebiegu,
Ze świętej wspomnianej wyżej trójcy to raczej chyba tylko BMW gdzieś jakieś zgliszcza odkopiesz. Nawet Audi się już wstydzi w takiej pidżamie
  • Odpowiedz
@imargam_2137 za 15k jak dobrze poszukać masz Hondę Accord 2,4 200km. Dobrze #!$%@?,jest bezawaryjna,oleju nie spala jak nie katujesz,a rdza już nie atakuje.

A jak chcesz coś nietypowego- ciekawym autem jest Alfa Romeo 159 z silnikiem 2,4jtdm. Fakt,że diesel ale fajnie jeździ i dobrze się zbiera.
  • Odpowiedz
@Kejran: co rozumiesz przez zapuszczony egzemplarz? wymiana oleju w skrzyni? kupno opon? świece? wymiana klocków? Kupiłem samochód z 220k z grubym plikiem faktur, więc raczej nie był zapuszczony, wydruk z salonu vw był długi na kilka stron i w ciągu roku było coś zawsze robione. Musiałem autem jeździć za granicą, więc wszystko chciałem mieć zrobione na tip-top. Stąd serwis klimy, skrzyni i innych pierdół.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kejran: mogło być 3.0D znam przypadek gdzie w ciągu jednego roku poszło 10k i to w większości były małe pierdoły ale było ich tyle że głowa mała, dodatkowo części BMW pomagają podnieść cenę remontu
  • Odpowiedz