Wpis z mikrobloga

@martwy_kotek Przeproś kasie przeproś kasie przeproś kasie przeproś kasie przeproś kasie przeproś kasie przeproś kasie przeproś kasie przeproś kasie przeproś kasie. Michalkiewicz nigdy nie nazwał kasi K-słowem prove me wrong.
  • Odpowiedz
  • 1
@adibor Nie znam się specjalnie na szuraniu klimatowych denialistów, ale że "jest to wina człowieka, ale chińskiego" to akurat prawda.
Niestety, bo na nich i ich emisję mamy znikomy wpływ.
Żeby nie być gołosłownym daję źródło i polecam lekturę:
https://www.energetyka24.com/czy-polak-moze-ochronic-ziemie-przed-katastrofa-ekologiczna-niestety-odpowiedz-brzmi-nie
Neater - @adibor Nie znam się specjalnie na szuraniu klimatowych denialistów, ale że ...

źródło: comment_tH83i8qDz2XDTd6NTFdBmeEDsPvhSenH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Doman_60: @Neater: tylko problem polega na tym, że ten chiński człowiek to jest wykorzystywany w argumentacji "a po co mamy cokolwiek robić, w Chinach jest gorzej". A potem żyjemy sobie w oparach benzopirenu i płaczemy, że energia drożeje.
  • Odpowiedz
  • 0
@adibor Ale co ma benzopiren, który powstaje przy ogrzewaniu domów na przedmieściach paleniem kaloszy i śmieci w piecach słabej jakości, do globalnego ocieplenia z którym chcemy walczyć ograniczając emisję CO2 z fabryk i elektrowni?

Między jednym a drugim nie ma związku - no, może po za tym, że z jednym i drugim dobrze by było coś zrobić. Ale o ile na emisję CO2 nie wypłyniemy w znaczącym stopniu, bo to sprawa
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: no ale zjawisko jak to nazwałeś globalnego ocieplenia istnieje, jak najbardziej i istniało wczesniej i z tego co mi wiadomo jest zjawiskiem naturalnym, inna kwestią jest "walka" z klimatem. kiedyś straszono dziurą ozonową, że się powiększa i świat "przestanie istnieć" tak dzisiaj o tym nie słysze. jest jeszcze kwestia wpływu człowieka na to "globalne ocieplenie" no i jeszcze walka która według mnie jest niekorzystna ekonomicznie i conajmniej podejrzana.
  • Odpowiedz
@Augustynczyk:

Dziura ozonowa jak najbardziej się powiększała, ale nikt nie straszył, że z tego powodu "świat przestanie istnieć". To, że o tym nie słyszysz, wcale nie oznacza że problem całkowicie zniknął. W Google Scholar mamy ponad 1000 wyników dla "ozone hole" tylko w 2018 r. Inna sprawa, że po zakazie używania CFC dziura ozonowa po prostu przestała się powiększać (zadziwiające, prawda?).
Z globalnym ociepleniem jest podobnie - jeśli obniży się
  • Odpowiedz
z tego co mi wiadomo jest zjawiskiem naturalnym


@Augustynczyk: współcześnie jest zjawiskiem spowodowanym przez emisje gazów cieplarnianych przez ludzi.

kiedyś straszono dziurą ozonową, że się powiększa


Podpisano Protokół Montrealski, zakazano szkodliwych freonów, dziura ozonowa przestała się powiększać i powoli się odbudowuje. Dokładnie tak jak przewidzieli naukowcy. Teraz z jakiegoś względu naukowcom się nie wierzy, tylko wierzy religijnym fanatykom i pospolitym idiotom.
  • Odpowiedz
@Mirrak: Ja się tam z nim zgadzam, że dowody naukowe powinny być weryfikowalne i podważane po to by odnaleźć prawdę.

Tak tylko na marginesie, nagrodę Nobla się otrzymuje, a nie wygrywa.

Oczywiście, że nie ma monopolu na prawdę. W ogóle nie za to jest ta nagroda przyznawana (ani on jej nie otrzymał za to).
Pokazałem coś zupełnie innego, pokazałem, że nie tylko ludzie stroniący od nauki mają takie poglądy (oraz
  • Odpowiedz
@wioslarz-umyslow:

,, Ja się tam z nim zgadzam, że dowody naukowe powinny być weryfikowalne i podważane po to by odnaleźć prawde,,

I dowody naukowe mówią, że globalne ocieplenie
  • Odpowiedz