Wpis z mikrobloga

  • 393
Łoooo Panie kto Panu tak to spartolił. Rozumiem że w latach 90 można było kodować pod dany system ale w 2018 roku ograniczać stronę internetową do 2 popularnych platform? Pomijam to że Linux sam w sobie jest o wiele bardziej bezpieczną platformą i rozumiem gdyby chodziło o jakiś dedykowany software ale stronę internetową? Brawo! Programiści zapewne po bootcampach.

#mbank #linux #programowanie i trochę #humorinformatykow
gugulec - Łoooo Panie kto Panu tak to spartolił. Rozumiem że w latach 90 można było k...

źródło: comment_HG1AlqbCauK4osZtlXqvf56FpZRspHhr.jpg

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Leczy raka. Większość software'u w szpitalach działa pod Linuxem :)


@gugulec: Co to w ogóle za argument? Większość serwerów też stoi na Linuxach (ogromna większość). Ale wpływ na to, ma dużo więcej czynników niż "natywne bezpieczeństwo". Jest duża różnica między sys-adminem w Google a panią Grażynką. Poza tym o jakim software mówisz? Bo na komputerach to chyba dalej jednak Windows, przynajmniej w Polsce.

Chyba, że to #heheszki
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@lemek3 Usunąłem przypadkowo. To była forma żartu żeby skończyć ta dyskusje na temat wyższości OS. Ja mówię Linux. Znam go od 15 lat od podszewki. Znam też winde. Mam swoje zdanie ty masz swoje i super :)
  • Odpowiedz
@ruum: Może tak może nie. Przy tak istotnym narzędziu jak aplikacja bankowa (co z tego, że dostępna przez www?) należałoby to każdorazowo przetestować. I to przy każdej aktualizacji przeglądarek i wtyczek mających na nie wpływ. A to wymaga czasu pracy odpowiednich ludzi.
Więcej nawet, być może dopatrzyli się, że linux, dzięki swojej zajebistości pozwala na jakąś ingerencję w ich aplikację. Albo choćby dopatrzyli się takiej teoretycznej możliwości, że być może
  • Odpowiedz
Przy tak istotnym narzędziu jak aplikacja bankowa (co z tego, że dostępna przez www?) należałoby to każdorazowo przetestować. I to przy każdej aktualizacji przeglądarek i wtyczek mających na nie wpływ. A to wymaga czasu pracy odpowiednich ludzi.


@rajwyk: Ale z tego co rozumiem, to aplikacja jest nadal dostępna. Tylko czat nie :D Więc argument jest inwalidą.

Więcej nawet, być może dopatrzyli się, że linux, dzięki swojej zajebistości pozwala na jakąś ingerencję w ich
  • Odpowiedz
Może tak może nie. Przy tak istotnym narzędziu jak aplikacja bankowa (co z tego, że dostępna przez www?) należałoby to każdorazowo przetestować.


@rajwyk: Tak jeszcze nawiasem mówiąc, rolą przeglądarki jest dostarczenie warstwy abstrakcji nad systemem operacyjnym. Jeśli strona w tej samej przeglądarce działa na jednym systemie, a na innym nie, to to już się kwalifikuje jako bug w przeglądarce i jest w ogóle poza zainteresowaniem deweloperów i supportu w banku.
  • Odpowiedz
@gugulec: podpowiem - nikt nie wspiera linuxów. Pracuje z największymi korporacjami w europie i ameryce i nikt nie daje j-----a o nic poza windowsem 10 i macami.
  • Odpowiedz
podpowiem - nikt nie wspiera linuxów. Pracuje z największymi korporacjami w europie i ameryce i nikt nie daje j-----a o nic poza windowsem 10 i macami.


@Rabusek: Nie nikt, ale faktycznie mało kto - i niech sobie nie wspierają na zdrowie. Nikt nie oczekuje, że każda firma będzie specjalnie ponosiła koszty rozwiązywania problemów ~2% rynku. Ale jak ktoś aktywnie blokuje aplikację, której system operacyjny nie ma prawa obchodzić, na
  • Odpowiedz
@fishyfish: hmm, a to faktycznie dziwnie - myślę, że mieli sporo zgłoszeń od 0.0001% userów i postanowili zblokować żeby więcej nie przychodziło xD nic więcej mi do głowy nie przychodzi.

W ten sam sposób czasem blokuje sie apki przed użyciem na zrootowanych i tych z custom romem urządzeniach
  • Odpowiedz