Wpis z mikrobloga

@ProResHq:

Żelazo w diecie, zdiagnozowanie od czego ta ferrytyna jest niska. Moze niedobór B12, moze coś z transferyną, może mało witaminy C do syntezy żelaza. Może głupie wege. Może kwestia genetyczna. Najpierw diagnoza.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kasahara: Nie mam pojęcia, czemu jest tak źle (tylko 16,8). Nie jestem wege zapaleńcem - jem sporo mięsa, z witaminą C też nie powinno być problemów, bo warzywa i owoce też obecne w dużych ilościach w mojej diecie. Jeśli chodzi o genetykę, to nie mam pojęcia, bo badałam ferrytynę dopiero pierwszy raz i nie wiem, jak to kiedyś wyglądało. Przypuszczam, że mogę mieć kiepską wchłanialność z jelit, bo celiakia (ale
  • Odpowiedz
  • 0
@Kasahara: W ostatnim, czyli trzydziestym. W takim razie, mógłbyś polecić jakieś konkretne suplementy? A przynajmniej w jakiej formie i pod jaką postacią najlepiej.
  • Odpowiedz
@ProResHq: no, ale nie cyjanokobalamine! Możesz wykonać badanie krzywej wchłaniania po obciążeniu żelazem. Kosztuje grosze. Ale, ale! Ft3 i ft4 najpierw, ponieważ jeśli miałaś /masz hashi to to bezpośrednio wpływa na poziom ferrytyny.
Jeśli ft3 i ft4 są w normie, to wtedy może być problem z poziomem żelaza, jednak żadnych suplementów z żelazem nie bierz, nigdy w życiu! Nawet amino-chelatowanego!
Suple, które dostarczają żelazo to chlorella, spirulina, chlorofil, wszystko zielone
  • Odpowiedz