Wpis z mikrobloga

Robił ktoś z was remont silnika? Jak oceniacie taką operację? Silnik mi bierze 0.5l na 1k km i strasznie mnie to wkurza, że co tysiąc km muszę tego oleju dolewać, zawsze muszę znaleźć proste miejsce, mieć na to czas, #!$%@? się tym olejem zawsze, no aż się jeździć nie chce, bo mnie to zbliża do dolewki, dlatego nie chodzi mi o kasę (bo taniej jest oczywiście kupić 5l oleju raz na 10 tyś km), ale o wygodę. Jeśli bym miał zapłacic do 1000 zł, to bym w to wszedł.

#samochody #mechanikasamochodowa #honda
  • 57
Jak będziesz miał np. 12ba 12ba 12ba 12ba to ok, ale jeśli będzie np. 8ba 12ba 12ba 12ba to no bedzie kaszana i z czasem silnik Ci się rozleci jeśli go w porę nie naprawisz. Wiesz ogólnie na to nie ma reguły wszystko zależy od tego jak jeździsz, bo możesz przejechać 5tys km, jak i 50 tys km, tylko stan oleju będziesz musiał rygorystycznie kontrolować.
@b0Ls: Dzięki za odpowiedź. Trochę się łudzę, że jak dam w końcu lpg to naprawy (bo mi szarpie na gazie, szczególnie przy włączonej klimie), to się coś może zmieni z tym olejem. Widziałem, że przy chyba wtryskach (dokładnie przy jednym z czterech) jest taka plama mokra dookoła.
@JEST-SUPER filtry zmień od LPG i jedź niech Ci wyregulują, ogólnie to Ci powiem że te silniki słabo się nadają do gazu, jeżeli zakładać to już taki zajebisty w granicach 3 tys+. Bo te za 2 tys+ to kaszana. Wiem bo sam miałem. Teraz latam coupe i o założeniu gazu nawet nie myślę.
@b0Ls: akurat z tego co widziałem na forum accorda, to jak się zrobi dobrą instalację, to jeździ idealnie na lpg. Była robiona za jakieś 3k, ale ostatnio gazownik mi powiedział, że wtryski do wymiany, bo mam jakieś droższe, które jak się zatankuje zły gaz, to są kaput potem.
@Tomeek uszczelniacze oem 100 zł komplet u Jarusneta. Przez uszczelniacze nie ciągnie, bo w tych silnikach wkładali #!$%@? pierścienie i temu tyle oleju bierze. Też myślałem tak jak Ty że wymiana uszczelniaczy pomoże.

@JEST-SUPER wpierw jedz na kompresję i daj znać jakie miałeś wyniki.
@b0Ls: Jednemu pomoze, drugiemu nie pomoze. Honda trzyma kompresje mimo #!$%@? oleju, bo puszczaja pierscienie olejowe a nie uszczelniajace.
P.S.
U jarka do F serii właśnie 180zł ;). Supertechy są za 140.
@JEST-SUPER
A co do remontu, to jeśli nie ma owalu na cylindrach to wymieniałbym pierścienie.
@Tomeek uczelniacze, a pierścienie tłokowe to dwie różne rzeczy. Sama wymiana pierścieni też nic nie da, bo trzeba zrobić szlify