Wpis z mikrobloga

Tak sobie kiedyś zadałem pytanie na temat opieki ambulatoryjnej dla ZK w przypadku, gdy ktoś w rejestracji odmówi wpisu poza kolejnością. Chciałem mieć "plecy" w przypadku kolejnej odmowy w rejestracji :)
Ogólnie żadnych ciekawych wniosków z tego nie ma, ale wklejam może dla ciekawości innych.

Jest to pismo z działu skarg NFZ. Pisma można także e-mailowo pisać do Narodowego Centrum Krwi - także odpowiadają oficjalnym pismem do 2 tygodni.

#krwiodawstwo
źródło: comment_VxdUYdNLdENCFrvn0od0E3zWBHEA2kus.jpg
  • 6
@PiszeCzasen: Chodzi o to, że mogę rejestrować się mając pierwszeństwo do lekarza specjalisty, ale w praktyce wychodziło to zupełnie inaczej i były przepychanki słowne. W małych miastach wygląda to dosyć ciężko.
W Centrum Klinicznym w Gdańsku np. działało to perfekcyjnie jak musiałem dostać się do hematologa. W tydzień na kasę chorych zrobione wszystkie możliwe specjalistyczne badania, które potrzebowałem na tamtą chwilę.
@krne: wielokrotnie. W tym przywileju chodzi o to, że mają go zazwyczaj osoby, które oddają krew regularnie[czyli kilkanaście razy], a zapotrzebowanie na krew jest stałe. Więc krwiodawcę trzeba w miarę szybko wyleczyć, aby mógł oddawać krew :) blokowanie krwiodawcy na parę miesięcy to raczej mniejsza strata niż przepchanie go w kolejce.