Wpis z mikrobloga

Czasem denerwują mnie styl i poglądy Springera, ale jak na razie to druga jego książka w mojej kolekcji (po „Mieście Archipelagu”) i jest mimo wszystko ciekawa. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na opis sytuacji mieszkaniowej w dwudziestoleciu międzywojennym (którym z jakiegoś powodu wiele ludzi się zachwyca, a wychodzi na to, ze dla zdecydowanej większości ludzi to była po prostu bida z nędzą), ale też przy opisywaniu sytuacji mieszkaniowej frankowiczów, lokatorów warszawskich kamienic, par zainteresowanych MdM oraz próbujących wynająć pokoje w dużych miastach, których wzrost cen nie idzie w parze ze wzrostem jakości.

Ogunie polecam. Czytał ktoś coś jeszcze Springera albo innych polskich reportażystów o Polsce i może coś polecić?

#ksiazki #reportaz
S.....n - Czasem denerwują mnie styl i poglądy Springera, ale jak na razie to druga j...

źródło: comment_4Yg94HWI7ESiwdZIHuH3uK5uQEwChiw7.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Snuffkin: a mi się bardzo spodobał reportaż o polskich rodzinach z dziećmi w Norwegii Czarneckiego - temat był całkowicie poza moją strefą zainteresowań a mimo wszystko wchłonęłam błyskawicznie. Polecam bardzo!
  • Odpowiedz