Wpis z mikrobloga

Czytam sobie artykuł Repetowicza jak to SDF ma ma liczącą 100 tys żołnierzy bitna armią plus jeszcze jakieś bojówki plemiennie - to właściwie do czego Kurdom są potrzebni amerykanie, skoro oni to TFSA powinni roznieść w kilka dni, a Turkom sprawić gigantyczny problem i zmusić do zaangażowanie większości sił zbrojnych. Pomijam fakt, że jeśli by wierzyć panu redaktorowi to te 2 tys ISIS to są jakieś cyborgi z przyszłości, skoro od tylu miesięcy stawiają dzielny opór takiej potędze :P

#syria
  • 9
@Ogar_Ogar: Nie wiem czy wiesz ale Erdogan dlatego jeszcze nie zaatakował Rożawy bo doskonale zdaje sobie z tego sprawę że na drugi dzień niepokonane wojska Deir ez Zor Military Council szturmowałyby pałac prezydencki w ankarze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zapewne zapytasz a co z Afrin ? Otóż w Afrin została użyta ogromna liczba taktycznych broni termojądrowych i dlatego komunistyczne oddziały kobiece nie były w stanie przebić się
@Ogar_Ogar: Repetowicz chyba trochę przesadził z tą liczbą, szczególnie jeśli nie wlicza w to "różnych formacji paramilitarnych", " zdyscyplinowana i zaprawiona w boju armia", z tym też różnie bywa, część SDF rzeczywiście taka jest, ale niektóre milicje i pododdziały bardziej poprzypominają NDF.
Repetowicz napisał jednak "problemem SDF jest z kolei brak lotnictwa i obrony przeciwlotniczej.", a ja bym dodał jeszcze broni pancernej i artylerii, to chyba odpowiada na Twoje pytanie /s...
Repetowicz chyba trochę przesadził


@NaLiniiFrontu-SyriaIraq: Trochę :P Z opisu wynika, że to jakaś regionalna potęga zdolna rzucić sąsiadów na kolana, by jednocześnie pan redaktor żalił się jak to decyzja USA nie pozwoli na ostateczne dobicie ISIS (całe kilka tysięcy bojowników bez lotnictwa i sił pancernych). By się zdecydował.
@Ogar_Ogar: Pan Reptowicz jest SDFfilem. Także trudno posadzac go o racjanalna ocene stanu kurdów w syrii ;) A którzy to bez wsparcia Amerykanów niestety szybko dostana klepane. Chcialbym tylko przypomniec co ISIS zrobilo turkom pod Al-Bab :) A oni nie mieli sił specjalnych, i lotnictwa zachodniego
@Axis_of_Resistance: Śmiejesz się, ale prawda jest taka, że nie jesteś w stanie pojąć militarnego geniuszu syryjskich Kurdów. Nic bowiem w kampanii o Afrin nie było dziełem przypadku. Utalentowani stratedzy i błyskotliwi dowódcy Syryjskich Sił Demokratycznych przez lata z mozołem planowali obronę kantonu i rezultatem tych przygotowań było zastosowanie klasycznej, znanej już w czasach epoki kamienia strategii wojny partyzanckiej, jedynej słusznej przeciwko najeźdźcom dysponującym techniczną i materiałową przewagą. Pozornie łatwa i szybka
Pobierz N.....q - @AxisofResistance: Śmiejesz się, ale prawda jest taka, że nie jesteś w stan...
źródło: comment_nQGkefJHNEdPyqFCe3f12kzHZz3a3gAp.jpg