Wpis z mikrobloga

31.12.2018 kończy mi się umowa w pracy. Mam dostać nową na czas nieokreślony. Branża: spedycja, małą firma 3 busy i 1 blaszka. 2 busy jeżdżą na przerzutach, jeden bus na kółka NL-PL i blaszka też. Jestem jedynym spedytorem w tej firmie i wszystko mam na głowie praktycznie opróćż spraw z fakturami i płatnościami. Na próbnym miałem tak śmieszne pieniądze, że wstydzę się tu tego nawet napisać. Nie wiem jaką stawkę mam powiedzieć od nowego roku, bo na pewno nie będę pracował za miskę ryżu jak dotychczas. mam 4 letnie doświadczenie.
#spedycja #transport #bekaztransa
  • 22
@Marcel133 ja mam trzy samochody. Sam to ogarniam. W lutym bede mial kolejne 3 i bede potrzebowal pomocy i tak realnie dobremu spedytorowi będę chciał zaoferować 6-8% od wartości zleceń netto. To te Twoje widelki będą co najmniej podwojone. Myślę, że musisz twardo negocjować. Dobrze wiem ile to pracy
@Fokstrot88: busy czy duże? 8% to moim zdaniem bardzo dużo, chyba że samo 8% bez podstawy 2100.
W większości firm gdzie byłem na rozmowach standardem jest podstawa najniższa krajowa + 5% od każdego zlecenia, to słabo?
@smway: @Fokstrot88: @Marcel133: 8% + podstawa to wg mnie dużo.
Przykładowo z np 3 firanek 13,6 robię obrotu 36k euro miesięcznie netto bez promów i tuneli.
Dawałoby mi to 2880e prowizji + 1574 podstawy w pln co jest łącznie +/- 14k pln.

Za 14k pln na miesiąc to sprzedałbym te wszystkie auta #!$%@?, kupił m4 i pracował u Ciebie za te 8 % ;D