Wpis z mikrobloga

Mirki. Jako że pocisk na #apple zawsze w modzie na #wykop i #mirko to mam dla Was drodzy bojówkarze #android i #ios #!$%@?ą opowiastkę dlaczego jedno nigdy nie doścignie drugiego pod kątem #userexperience.

Miałem iPhone X. Sprzedałem bo potrzebowałem dualsim (miałem dość noszenia dwóch telefonów).
Kupiłem Samsunga Galaxy S9+. Wyciągam z pudełka. Patrzę. No wygląd zajebisty! Symetryczny ekran. Brak notcha. Włączam. Pierwsza konfiguracja - logowanie kontem Google. Ekstra. Proces konfiguracji zakończono. Za chwilę kolejna rejestracja - tym razem Samaung. No i pierwszy dylemat. Gdzie trzymać dane z telefonu? W Google czy Samsung? #!$%@?! Zadecyduję potem, chociaż już delikatny #!$%@?. Przeglądam aplikacje. Dwa klendarze, dwa notatniki, dwie przeglądarki, dwa sklepy. Co jest #!$%@?. Co za gówno?! Aaa. Dwie apki do galerii zdjęć. Dwie apki do wiadomości SMS. No to szukam co będzie lepsze. Padło na Google. Za chwilę okazuje się, że i tak konto samsunga potrzebne. #!$%@?. Ale ok. Aplikacji samsung nie da się usunąć, ale można ukryć. Duży ekran. Dobrze, że są gesty. No nie. Sorry ale to nie gówniany iOS gdzie przesunięcie od krawędzi do wstecz albo do przodu. Sobie poużywałem jedną ręką. No to skonfiguruję odcisk palca i zeskanuję oczy. Już nie pamiętam ale coś tam #!$%@?ło, że nie można używać kilku sposobów odblokowania jednocześnie. Ok. Niech będzie palec, bo rozpoznawanie twarzy to gówno w porównaniu z FaceID Apple. Telefon odkładam. Biorę ponownie do ręki i odblokowuję palcem. Nie działa. Jeszcze raz. Nie działa. Co jest #!$%@?. Obracam telefon. Patrzę, że obiektyw cały #!$%@? w odciskach. Ani razu nie wyczułem gdzie jest skaner (po kilku dniach trafiałem w skaner, ale i tak dotykałem obiektywu). Rozwiązanie - kupno etui. Inaczej zwyczajnie nie jest człowiek w stanie odblokować palcem telefonu nie dotykając obiektywu. Model ma kilka miesięcy. Flagowiec. Top topów. Google wypuszcza miesiąc później Androida 9. Samsung jednak aktualizacji nie wypuszcza. #!$%@?ć. Pewnie nic nie wnosi. No ale standardowy dialer nie ma opcji przypisania karty sim do numeru telefonu. #!$%@? podstawa w obsłudze dualsim. Wybieranie kontaktu nie działa z samochodu bo telefon czeka, żebym klikną z której karty chcę wykonać połączenie - i tak za każdym #!$%@? razem. Zajebiście. Podstawowa funkcja zestawu głośnomówiącego nie działa, bo telefon nie potrafi zapamiętać, że do rodziny chcę dzwonić z karty prywatnej. Szukanie dialera. Jest. No to teraz mam też dwa dialery w telefonie. Uporałem się ze wszystkim. No to puśćmy muzykę z telefonu w samochodzie przez bluetooth. Apka Samsunga - nie przesyła metadanych. Google music - nie przesyła metadanych. No to może Apple Music - to samo, nie przesyła metadanych. #!$%@? MAĆ! Lubię widzieć co leci, ile czasu zostało, która piosenka z albumu i może okładkę. Niestety. Wersja Androida 8 na Samsunga S9+ jest #!$%@? i nie będą już tego poprawiali bo przecież za kilka miesięcy będzie Android 9. #!$%@? WAM W DUPY SAMSUNG!
Konferencja Apple. Prezentacja nowych modeli z dualsim. O ja #!$%@?ę. Wolę czekać na to, że operator w PL wprowadzi obsługę esim niż #!$%@?ć się z oprogramowaniem Samsung/Google.

Podsumowując. Sprzętowo Samsung jest wyjebisty. Serio. Ale telefon outofbox to kupa gówna. To by był cudowny telefon, gdyby można było wgrać na niego stokowy rom Androida od Google (a nie jakieś Cyjanogeny) nie tracąc gwarancji.

Dlatego kisnę z Mirkowych #xiaomilepsze czy #galaxyslepsze.
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
  • 33
  • Odpowiedz
@marugrab: Pixel nie ma dualsim
@chrystusie: Wiem. ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Smule: Nie tylko. Samsungowcy też mają jakiś problem.
Najciekawsze jest to, że większość użytkowników iOS nie interesuje co znowu #!$%@?ł Samsung, Huawei czy Xiaomi. Posidacz iPhone zazwyczaj jest po prostu zadowolonym użytkownikiem sprzętu Apple.
  • Odpowiedz
@k0j0tek: nie ma oczywiście nic złego w konstruktywnej krytyce. Ajfony nie są idealne i też mają wiele wad i niedoskonałości. Dziwnym jednak trafem najwięcej do powiedzenia na temat apple mają Ci którzy z produktów tej firmy nigdy nie korzystali
  • Odpowiedz
@Smule: no jak to nie? zazwyczaj taki posiada wszystkie modele jabłkofonów w szufladzie a najnowszego używał od dnia premiery i tez do tej szafy go #!$%@?ł, i teraz jest szczęśliwym posiadaczem samsunga bo ma otwarty system, w #!$%@? dużo ramu, romu, i 10000 megapixeli, oraz procesor hiper diper dragon 9000 ktory mimo ze ma o polowe mniej punktow w benchmarkach, to to przeciez tylko benchmarki tak? i tak jest lepszy od
  • Odpowiedz
@k0j0tek: Tak naprawdę to Apple hejtuja zazwyczaj ludzie którzy ze sprzętem tej firmy do czynienia nie mieli więcej niż 5 min albo najzwyczajniej ich nie stać i próbują sobie wmówić i wszystkim dookoła, ze lepiej w cenie jednego iphone’a kupić xiaomi dla całej rodziny xD
  • Odpowiedz
@k0j0tek: ja używam na codzień iOS oraz androida. do podstawowych czynności jedno i drugie mi pasuje, jednak często iOS nie pozwala mi robić tego czego potrzebuje. choćby pobranie pliku mp3 czy aplikacji spoza sklepu jest praktycznie niewykonalne na iPhone. jeśli miałbym wybrać jeden system to zdecydowanie będzie nim android i marka telefonu Samsung.
kwestia wymagań i gustu. w iPhone podoba mi się bardzo design i wygląd interfejsu, w androidzie brak ograniczeń.
  • Odpowiedz
@k0j0tek: taki sam post można napisać o iOS - jakieś icloudy i ciagle synchronizacje, brak miejsca w chmurze i dawaj hajs żeby korzystać xD Nie mogę udostępnić głupiego pliku przez bluetooth. Nie mogę zapisać sobie pdfa z maila czy z neta w pamięci normalnie. Żeby wgrać plik z kompa do pamięci muszę stawać na rzęsach, a i tak nie da się nim później swobodnie dysponować. Przy zgrywaniu zdjęć na dysk jakieś
  • Odpowiedz
@Bekrasit: Albo tacy ktorzy lubia sie bawic ze sprzetem.
Bo sprzetowo i systemowo Apple jest kozak, ale cena tego jest to ze system jest bardzo ale to bardzo zamkniety, a ja lubie modyfikowac swoj OS na telefonie, lubie modyfikowac swoj OS na kompie, cena jaka za to place, to niekiedy jakis problem ze sterownikami i fakt ze synchronizacja jednego sprzetu z drugim to nie jest jeden klik, a troche wiecej grzebania
  • Odpowiedz
@k0j0tek: miało być Apple vs Android, a jest Apple vs Samsung, brawo xD


większość "pocisków" na apple pochodzi od posiadaczy chińskiego gówna typu xiaomi którzy ajfona mogą zobaczyć co najwyżej na wystawie w sklepie


hehe nIe StAć CiĘ bIeDaKu typowy pseudoargument iSheepa xD @Smule @Bekrasit Mógłbym pocisnąć każdego fona w sumie, ale lecę na Oneplusie, ciekawe. Niezłe szambo się tu wylało, szkoda strzępić ryja nawet.
  • Odpowiedz
@k0j0tek Większość jeśli w sumie nie wszystkie rzeczy o których piszesz to bzdury czy wręcz kłamstwa bo tego S9 nawet nie używałeś albo jeśli używałeś to ewidentnie w stopniu lekkiego upośledzenia xD
  • Odpowiedz
@k0j0tek: ja #!$%@?, kolejne wojenki apple vs android xD
Kazdemu odpowiada co innego, obydwa maja swoje plusy i minusy, kup to co wolisz i zamknij jape. Co cie obchodzi na co inni wydaja swoje pieniadze?
(nie kieruje tego konkretnie do ciebie, ale do wsyztskich, ktorzy uiczestnicza w takich typu klotniach)
  • Odpowiedz
@k0j0tek:
tl;dr jestem amebą która nie umie trafić w czytnik linii papilarnych a konfigurowanie urządzenia sprawia że się #!$%@?, ponadto musze instalować aplikacje żeby konfigurować telefon tak jak chce żeby działał czyli android to gówno

  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@k0j0tek: mnie to #!$%@? że np w s8+ wg mnie nie tyle co czytnik linii papilarnych jest w złym miejscu bo dla praworecznego jest lepiej niż s9, ale fakt że to gowno jest tak #!$%@? nieresponsywne i niedokładnie, trzeba tym paluchem po parę razy naciskać żeby załapało, w takim ksajomi redmi note 3 pro za 600 zł to #!$%@?ło od strzała i praktycznie zawsze rozpoznawal palec. Jak mi się rozwalił Miband
  • Odpowiedz
Przeglądam aplikacje. Dwa klendarze, dwa notatniki, dwie przeglądarki, dwa sklepy. Co jest #!$%@?. Co za gówno?! Aaa. Dwie apki do galerii zdjęć. Dwie apki do wiadomości SMS.


@k0j0tek: Podziękuj za to Google, które wymusza na wszystkich dorzucanie kompletu swoich aplikacji żeby dopuścić do sklepu.

Dobrze, że są gesty. No nie. Sorry ale to nie gówniany iOS gdzie przesunięcie od krawędzi do wstecz albo do przodu.


Polecam https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/one-hand-operation/one-hand-operation-1-9-03-0-release/samsung-one-hand-operation-1-9-03-0-android-apk-download/ (spokojnie, to bezpieczne źródło
  • Odpowiedz