Wpis z mikrobloga

Już miałem kupować PUBG bo w promocji, a tu ktoś napisał że jest jakiś Ring of Elysium, który jest F2P, więc ściągnąłem. Moje wrażenia:

Na plus:

- graficznie i wydajnościowo bardzo spoko - nie jest to coś, co wzbudza zachwyt ale jest estetycznie i dość ładnie. Fpsów mam tyle mniej więcej co w PUBG, więc myślę że obie gry mają podobne wymagania. Graficznie porównywalnie, kwestia gustu chyba bardziej i stylistyki. Minusem jest zbytnia sterylność otoczenia i te świecące się jak psu jajca bronie.

- jest tryb TPP i FPP, jak w PUBG, więc można sobie wybrać - dla mnie duży plus.

- na pewno coś dla graczy ceniących sobie jako taki realizm - osobiście Fortnite nie przypadł mi do gustu przez tą bajkową grafikę i zerowy brak realizmu, nie lubię takich battleroyali po prostu i tyle. RoE bliżej właśnie do PUBGa.

- jest sporo broni, są celowniki, kolimatory, tłumiki, hełmy, kamizelki, są spadające z nieba skrzynki - ogólnie jest spoko.

- jest jako taki kreator postaci ala The Sims. Oczywiście nie ma aż takich customizacji, ale jak na battleroyala można sporo rzeczy ustawić, płeć, kolor włosów i oczu, fryzurę, można sobie pozmieniać parametry wielkości czoła i ust itd.

- wielkość mapy na plus, jest duża, ale tylko jedna i zimowa, prawdopodobnie bardzo szybko się przeje

Minusy:

- mało graczy. I mówię tutaj o godzinie 22, gdzie powinny być pełne serwery. Tutaj do gry za graczy są dorzucane boty - spory minus. W zasadzie gra zaczyna się dopiero jak zostanie 30 osób, wcześniej to wyżynka durnych botów. Jest słabo i to coś, co mnie dziwi skoro to gra F2P

- zbyt dużo lootu. Zaczynasz mając pistolet i dodatki (deska lub lotnia lub hak wspinaczkowy, możesz wybrać 1 z 3, ostatni ma też strzelbę). A potem to każdy budynek to broń i to taka konkretna. Znalezienie lepszej spluwy, celownika, hełmu i kamizelki to nie jest nawet kwestia minut, tylko sekund...

- przez to że jest mało graczy, mapa jest duża a lootu od #!$%@? to gra się sztucznie wydłuża i nudzi. Po paru minutach jesteś wyposażony jak dzik i biegasz od strefy niebezpiecznej do bezpiecznej, zabijasz boty i tak jak mówię, dopiero gdy zostaje ok. 30 graczy to zaczyna się zabawa...

- model jazdy autem jest taki sobie, poza tym nawet w trybie FPP jest on z perspektywy widoku całego pojazdu. Słabe.

- wspinanie po drabinie wymaga wciśnięcia klawisza F

- mapa otwiera się na M (można zmienić), ale zamykać to już ją trzeba klawiszem ESC, słabe.

Coś co nie jest plusem ani minusem ale ciekawostką - respisz się w miejscu, które wybierzesz na początku na mapie, widzisz też jakie punkty respu wybierają inni gracze - tak jak w tym nowym trybie w CSGO.

#ringofelysium #roe #battleroyale

Wołam też tagi najpopularniejszych przedstawicieli #pubg i #fortnite może ktoś będzie chciał sprawdzić grę, a nawet o niej nie wie, ja np. dowiedziałem się o niej dopiero dziś, mimo że dostęp do niej jest bodajże od września...
f.....u - Już miałem kupować PUBG bo w promocji, a tu ktoś napisał że jest jakiś Ring...

źródło: comment_gX8lGS0ghelSyBxw6tEXrvH7iAxfwIGh.jpg

Pobierz
  • 19
Tutaj do gry za graczy są dorzucane boty


@frikuu: skad o tym info? Obecnie o 23 prawie jest ponad 30tys w grze wiec problemu ze znalezieniem gry nie ma. Jak gram solo czy squady z kolegami to znalezienie gry to kwestia maksymalnie 10 sekund ;p
@iMarek22: nie wiem jak to jest dokładnie, może na jakiś wyższych poziomach jest inaczej, może też duo dobiera inaczej. Ale ja grałem solo ok. 5-6 gierek i za każdym razem było od #!$%@? botów, a tak jak mówię było to w godzinach 21-22, więc powinno być tych graczy sporo. Więc nie wiem od czego to zależy, może malo jest graczy solo w trybie FPP?
@iMarek22: boty w sensie AI, które biegną przed siebie i nic więcej. No to albo ja mam jakiegoś pecha dzisiaj, albo nowych graczy wrzuca na jakieś dziwne mapy z botami. Ja wiem, żeby odblokować tryb solo trzeba bylo zgrać trening. Ale potem już było normalnie i botów to była z połowa serwera...
@iMarek22: no #!$%@? :) no nie mam raczej powodu kłamać, jak piszę o tej grze XDDD To nie wiem o co chodzi, serio... Mówię, na początku to zabijałem po 2-3 boty i widziałem jak inni gracze robią to samo. No nic, może takiego pecha dziś miałem, bo nie wiem o co kaman.
@frikuu: Grę zrobiło Tencent -> Ci co Pubg mobile. I z tego co śledzę to mając doświadczenie, RoE wyszło im świetne. Ty pośledź o co chodzi z pubg mobile. A w skrócie - przy pierwszych grach jest 10 graczy, 90 botów. Im masz wyższą rangę tym w meczu masz mniej botów. Tak, żeby się nauczyć gry, a nie się zniechęcić po 3 meczach, bo giniesz w pierwszych 5 minutach. Prawdopodobnie zrobili
@frikuu ale wiesz ze pierwsze gry grasz na boty xd?
W pubga nie grałem ale kumple którzy mają pubga przerzucili się na to i mówią że roe dużo lepsze. Sam wolę fortnite ale ta gra jest spoko, zupełnie inna i ciężko porównywać, bo tutaj to taktyka, leżenie w trawie i czekanie, a tam podjazd i walka ale gra się przyjemnie
@preak: tak, miałem to sprostować, ale zapomniałem. Ustawienie otwierania mapy na boczny klawisz myszy (mouse5 czy też mouse4) sprawia, że mapa się otwiera, ale już nie zamkniemy jej tym klawiszem - przynajmniej u mnie tak działa. Natomiast już na klawiaturze np. na M czy Alt jest OK.