Wpis z mikrobloga

#muzyka #gitara #gitarabasowa
Mam pytanie, gdzie sensowną odpowiedzią jest "dołóż xxx i kup coś porządnego". Sprawa jednak ma się inaczej i do wydania jest nie więcej jak 1500 zł, gdzie mogę je przeznaczyć na jedną z wersji
1) bas elektroakustyczny
2) basówka
3) basówka + wzmak
Doskonale zdaję sobie sprawę, że to nie będzie brzmiało, pewnie będzie tandetne, ale proszę Was o radę. Którą opcję wybrać i co polecacie w takiej cenie. Niestety, w grę wchodzą tylko nówki.

Co sądzicie o akustykach Halrey Benton z Allegro? Albo takim Fender CB-60 czy Cort SJB5F? Bardzo proszę o pomoc.
JezelyPanPozwoly - #muzyka #gitara #gitarabasowa
Mam pytanie, gdzie sensowną odpowie...

źródło: comment_lVflKU0bax4yo5dYsUQiwnPn3oAddcTX.jpg

Pobierz

Która opcja do 1500 zł

  • bas elektroakustyczny 23.1% (9)
  • bas elektryczny 23.1% (9)
  • bas elektryczny + wzmak 53.8% (21)

Oddanych głosów: 39

  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JezelyPanPozwoly: Osobiście polecam ci bardziej interface zamiast wzmaka na start. Masz od razu odsłuch na słuchawki. Więc metronom i gitarkę będziesz dobrze słyszał. Do tego jest tańszy i spokojnie lepszą gitarę kupisz. Osobiście radziłbym kupić jakąś używkę.
  • Odpowiedz
@JezelyPanPozwoly bas elektroakustyczny ma słaby pickup i za małe pudło żeby wzmocnić dobrze dźwięk. Kup se elektryka jakiegoś (może popatrz za starymi japoncami - niedawno jakiś mireczek sprzedawał basik Columbus) i do tego jakiś piecyk. Tylko żeby bas zabrzmiał to minimum głośnik 12", choć pograć da się nawet na 6".
  • Odpowiedz
@JezelyPanPozwoly: nie wiem dlaczego nikt jeszcze nie napisał, ale jakikolwiek bas akustyczny, czy elektroakustyczny brzmi ZUPEŁNIE inaczej niż bas elektryczny. Jeśli chcesz grać klasycznie, czyli rock i wszelakie pochodne, jazz, funk to kup zwykły bas elektryczny. Możesz kupić za te pieniądze wzmacniacz + bas ale taki bas będzie nadawał się do powieszenia na ścianie. Wzmacniacz najwyżej do nagłośnienia domówki (małej). Kup sobie za te pieniądze bas a za miesiąc czy
  • Odpowiedz