Wpis z mikrobloga

#muzyka #gitara #gitarabasowa
Mam pytanie, gdzie sensowną odpowiedzią jest "dołóż xxx i kup coś porządnego". Sprawa jednak ma się inaczej i do wydania jest nie więcej jak 1500 zł, gdzie mogę je przeznaczyć na jedną z wersji
1) bas elektroakustyczny
2) basówka
3) basówka + wzmak
Doskonale zdaję sobie sprawę, że to nie będzie brzmiało, pewnie będzie tandetne, ale proszę Was o radę. Którą opcję wybrać i co polecacie w takiej cenie. Niestety, w grę wchodzą tylko nówki.

Co sądzicie o akustykach Halrey Benton z Allegro? Albo takim Fender CB-60 czy Cort SJB5F? Bardzo proszę o pomoc.
JezelyPanPozwoly - #muzyka #gitara #gitarabasowa
Mam pytanie, gdzie sensowną odpowie...

źródło: comment_lVflKU0bax4yo5dYsUQiwnPn3oAddcTX.jpg

Pobierz

Która opcja do 1500 zł

  • bas elektroakustyczny 23.1% (9)
  • bas elektryczny 23.1% (9)
  • bas elektryczny + wzmak 53.8% (21)

Oddanych głosów: 39

  • 30
  • Odpowiedz
  • 1
Zaglosowalem za akustykiem. Zależy czego potrzebujesz bo jeśli chcesz grać na chacie to bierz elektryka plus wzmacniacz. Na częste granie wszędzie bierz akustyka. Ja osobiście bym wziął gitarę akustyczną, choć nie będziesz miał brzmienia ciepłego basiku
  • Odpowiedz
@JezelyPanPozwoly: nie wiem czemu elektroakustyk wygrywa bo o ile na zwykłą gitarę ma to sens to na takim basie nikt raczej nie gra, mam kilka gitar w domu i zdecydowanie najlepszą opcją bedzie bas ze wzmakiem dla fajnego brzmienia, dla początkującego może być nawet ten harley ale rozglądałbym się raczej gdzieś poza allegro
  • Odpowiedz
@JezelyPanPozwoly: Elektroakustyk? XD Serio?! Mi się bas elektroakustyczny kojarzy z jednym - Kult - Polska, na jednym z akustycznych koncertów. XDDD

Mało kto tego używa, zero to ma brzmienia, nic na tym nie ukręcisz, slap brzmi jak walenie chochlą o garnek, jak chcesz cicho grać to nie możesz, ciężko to cholerstwo nagłośnić, w transporcie sam bas problematyczny a co dopiero jeszcze bas-pudło... Jak chcesz brzmienie akutyczne to kontrabas. Druga sprawa
  • Odpowiedz
@JezelyPanPozwoly Wczoraj nie chciało mi się już rozpisywać, ale w 100% zgadzam się z @MrFruu Jeśli zaczynasz przygodę z basem to tylko normalny bas. Niektórym się wydaje że bas akustyczny można zabrać na ognisko i grać razem z kolegą, który gra na gitarze akustycznej. Niestety tak nie jest. Tak jak pisał kolega wyżej bas akustyczny to specyficzny instrument, także nawet nie ma się co nad nim zastanawiać jeśli jesteś początkującym.
  • Odpowiedz
@MrFruu: @Kubul: @eyehategod: ok, dzięki wielkie za sugestie i rozjaśnienie sytuacji. Jak już pisałem muszą być nówki i już/ Wymóg nie mój. Po rozeznaniu, zaczynając od nagłośnienia, wskazałem Warwick BC 20, co o tym sądzicie. Reszta, czyli ~900 zł pozostaje na gitarę, jesteście w stanie coś wskazać? Nadal odradza się Ibanezów?
Warunki domowo-garażowo-studyjne.
  • Odpowiedz
@JezelyPanPozwoly Warunki domowo-garazowo-studyjne? To dość szeroki zakres. Jeśli chcesz grać w domu sam dla siebie to wystarczy wzmacniacz za 400zl np. Ampeg BA108. Co do warunków studyjnych to nie wiem co przez to rozumiesz. Mógłbyś rozjaśnić?
  • Odpowiedz