Wpis z mikrobloga

Mirki, pomóżcie z decyzją w wyborze samochodu.

Dotychczas było Audi TT (200KM i DSG) i celuje w coś o podobnych osiągach ale nowszego. Jazda to będzie 80% zakorkowany Wrocław. Do dyspozycji mam około 70k oraz możliwość zakupu w Niemczech.

Do tej pory rozważałem:
- Fiesta ST poprzedniej generacji,
- Golf GTI VII z początku produkcji z DSG,
- Focus ST,
- BMW F20 118i lub 120i m pakiet (najbardziej w moim guście)

Na tą chwilę prawie zdecydowałem się na ...Abartha 595 Pista (już z opcjonalnym wydechem).
Koszty utrzymania, w porównaniu do TT, prawie nie istnieją. Spalanie w korkach również spadnie.

Co o tym sądzicie? Może jakieś propozycje? #samochody #motoryzacja
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Abarth ma świetny dźwięk, za każdym razem jak przejeżdża to się oglądam.
Fiesta ST to bardzo stara konstrukcja, niewiele z nich ma choćby kolorowy wyświetlacz. Do tego zawieszenie jest okrutnie twarde, poczujesz każdą studzienkę i tory tramwajowe.
Może coś innego, wolniejszego... MX5 ND?
  • Odpowiedz
  • 0
@paprycjusz W środku jest dramat, tylko te fotele Recaro na plus. Na dodatek jej wartość też szybko spada. Przyznaję, że Abarth kupił mnie tym dźwiękiem. @BajerOp miałem okazję prowadzić limuzyny za >0,5 bańki i więcej funu mam z takich małych z-----------w. Jeszcze tkwię w mentalnym XD ale do pracy muszę dotrzeć.
  • Odpowiedz
  • 0
@BajerOp gdybym nie mógł wykorzystać, to bym takiego nie rozważał. 200 KM to nie jest jakaś duża wartość.

Kiedy zakup takiej hybrydy się spłaci? Za 15 lat? Nie chcę być codziennie rano smutny po zobaczeniu jej :(
  • Odpowiedz