Wpis z mikrobloga

#kawiarka #kawa #kawatime #bialetti
Hej, chce sobie kupić kawiarkę (mokę). Klasyczna to aluminiowa bialetti moka express ale zastanawiam się też nad bialetti kitty która jest z nierdzewki. Czytałem opinie że aluminiowa może korodowac? Ale ze ma lepsze rozprowadzanie ciepła, lepiej się skręca i uszczelnia.

Czy te aluminiowe naprawdę korodują? Ogólnie wygląd klasyk mi się bardziej podoba.

Używa ktoś? Co polecacie?
  • 6
@terragady: bialetti venus jest ok, kitty miałem kiedyś 2 sztuki z coffeedesk bo mi wymienili i na obu kawa źle się robiła. Lepiej dołóż 1000zł i kup ekspres automatyczny, to jest najlepsza rada :)
@ayylmao: ekspres automatyczny? Najgorsze gówno jakie może być :) Mam ciśnieniowy zwykły, chcę kawiarkę.
Kitty teoretycznie jest wyższym modelem od venus a w praktyce to tylko kształt inny i chyba kitty początkowo miał być przystosowany do zmywarki i ma trochę grubszą blachę.
@terragady: ja kupiłem krupsa ea8160 rok temu i mam spokój z tymi kawiarkami, przelewami, dripperami, aeropressami itp. kawa wychodzi nieporównywalnie lepsza niż ze wszystkich wymienionych przyrządów. Na coffedesk chyba mieli jakąś wadliwą serie tych Kitty bo pluła kawą, a powinien być lekki strumyk. Moka express miałem jakieś 4 lata temu i straszna siekiera wychodziła z niej, na venus kawa była w miarę ok, a z kitty moje doświadczenia są takie jak
@ayylmao: już ten wbudowany młynek skreśla dla mnie całkowicie ten automat (80% w dobrej kawie to dobre ziarna i mielenie), są automaty również dobre i porządne ale także ich cena jest również "dobra". Te wszystkie marketówki, delonghi itd nie ma porównania do prawdziwego ekspresu ciśnieniowego, a nawet do aeropressa czy dripa. Ludzie myślą że jak jest coś proste to musi być złe i szukają automatów. Najbardziej lubie espresso z mojego ciśnieniowego
@ayylmao: jak idę do znajomych co mają jakiś ekspres za kupe kasy delonghi i proponują mi kawę to czasem z grzeczności wezmę, mozna to chyba nazwać spienionym mlekiem o smaku kawopodobnym :D sorry ale nie ;D