Wpis z mikrobloga

Mircy, który laptok z tej czwórki byłby najlepszy?
https://www.x-kom.pl/comparison/429638,462340,432239,435191

Brałbym Della, ale chwiałbym mieć chociaż jedno USB-C. Lenovo też wygląda spoko, ale nie wiem co sądzić o tej marce? Asusy z porównania mają gorsze procesory, alt tutaj z kolei nie wiem czy robiłoby mi to zauważalną różnicę.

Laptop do filmów (także 4K od czasu do czasu) i neta (z wieloma otwartymi kartami) + do pracy. Grać raczej nie zamierzam, chyba, że mi coś strzeli do głowy.

Zależy mi na szybkim działaniu (stąd dużo RAMu i dyski SSD). No i chciałbym, żeby laptop mimo swojej mocy się nie nagrzewał zbytnio i nie hałasował jak odrzutowiec. I żebym przez kilka lat nie musiał go zmieniać (a najlepiej też rozbudowywać).

#laptopy #dell #lenovo #asus
  • 8
@ruum: zapewne nie miałbym wątpliwości i brałbym Della, gdyby miał te złącze USB-C :|

Za niedługo to pewnie będzie standard i nie chcę odczuwać, że mi tego brakuje w laptopie, skoro szukam czegoś koło 5k.
@Espo: mam Lenovo gamingowy od 2 lat - igiełka. Nie powiem złego słowa o marce. Za to o Dellach mógłbym książkę napisać. Psują się cały czas.
@Gajwer2: właśnie doczytałem później, że do złącza Thunderbolt 3 można też podpinać USB-C - przynajmniej z tego, co zrozumiałem. Dell nie ma USB-C (czego mi brakowało do szczęścia), ale ma T3, więc zapewne skuszę się na tego Della.

BTW Dream Machines to marka warta uwagi czy nie bardzo? Bo jej wcale nie kojarzę