Wpis z mikrobloga

Takie podwójne standardy u pana Boga xDDD
Jasna Góra. Dali na mszę za Polskę wolną od faszyzmu, ale paulini nie odczytali intencji, "bo to prowokacja"
Na mszę przyszło kilkudziesięciu działaczy środowisk demokratycznych, ale wychodzili rozczarowani. Jeden z nich usłyszał zresztą od paulina wprost, że "chyba pomylił miejsce".

Przed mszą na Jasnej Górze intencje odczytywano przez kilkanaście minut, ale... pominięto tę za Polskę wolną od faszyzmu, nacjonalizmu i nietolerancji. Po mszy działacze demokratyczni chcieli się dowiedzieć w zakrystii dlaczego. Usłyszeli, że „to była prowokacja i próba upolitycznienia mszy”. – Było zresztą ogłoszone, że modlimy się za wyczytane i niewyczytane intencje, więc wszystko jest w porządku – dodał paulin.

W styczniu z doroczną pielgrzymką na Jasną Górę przyjechali kibice. Paulini co roku witają ich serdecznie jako „prawdziwych patriotów”. „Patrioci” mieli ze sobą celtyckie krzyże i banery z rasistowskimi napisami. Stanęli z nimi przed klasztornymi murami, by zorganizować „racowisko”. Żaden z zakonników ich nie upomniał (błonia należą do klasztoru). Nikt też nie uznał za stosowne zareagować, gdy kibice zaatakowali przedstawicieli Obywateli RP i Demokratycznej, którzy stanęli obok z własnymi transparentami: „Chrześcijaństwo to nie nienawiść”, „Moja Ojczyzną jest człowieczeństwo” i „Tu są granice przyzwoitości”. Jeden z tych transparentów kibole spalili.

http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,48725,24281741,jasna-gora-dali-na-msze-za-polske-wolna-od-faszyzmu-ale-paulini.html#s=BoxLoCzMT

#bekazkatoli #religia #wiara #demokracja #wolnosc #kler #czestochowa
xandra - Takie podwójne standardy u pana Boga xDDD
Jasna Góra. Dali na mszę za Polsk...

źródło: comment_tEJdv9HXO3B65tSpTcBCKY9uROxWV4Bp.jpg

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
Pytałam babci katoliczki, co teraz?


@xandra: Jestem księdzem i wiem jak to "dawanie na msze" często wygląda. Część daje ofiare przed mszą, ale większość płaci po. Zdążają się i tacy, którzy w ogóle nie płacą (a msza i tak jest). A jeżeli paulini przyjęli ofiarę, ale nie odprawili mszy, to MUSZĄ oddać pieniądze. Inaczej to jest kradzież.
  • Odpowiedz
@xandra: A w ogóle to słowo nietolerancja przywodzi mi na myśl nietolerancje pokarmowe np. na gluten, laktozę, ale to można podciągnąć pod modlitwę o zdrowie. Niestety wątpię, że to Polaków chorych na celiakię mieli na myśli owi demokraci
  • Odpowiedz
@meres: O żebyś się spalił w piekle! A tak, przecież w to nie wierzycie, dobry bait, taki nie za śmieszny ;)

@Liwiia: Tak, to ma wiele wspólnego z tematem wątku..
  • Odpowiedz
@Liwiia: @meres: Nie ma informacji, że podczas zamawiania intencji złożono dobrowolną ofiarę? Nie ma problemu, przecież w temacie Kościoła można sobie dopowiadać w dowolny sposób. xD

Inaczej nie byli by tak kiecoki na zakrystii grzeczni, wiesz, zwykle używam logiki w swoim rozumowaniu, ale podziwiam tych, którzy dają sobie radę bez niej, to musi być wyzwanie ( ͡º ͜ʖ͡º)


Pisałam wyżej o logice, użyj
G.....i - @Liwiia: @meres: Nie ma informacji, że podczas zamawiania intencji złożono ...

źródło: comment_csbZTA7FTBC9RXt8DMcTFnpXjbAo2CGe.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@StaryWilk jest :-) a poważnie mówiąc to poszedłem w sport, siłowania, bieżnia w domu, rower. Jak masz sporo pracy to nie masz czasu o tym myśleć. Resztę robi biologia.
  • Odpowiedz
a poważnie mówiąc to poszedłem w sport, siłowania, bieżnia w domu, rower


@meres: Myślisz, że ktoś Ci uwierzy oprócz fanatyków religijnych? W najlepszym razie kręcisz korbą. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz