Wpis z mikrobloga

Takie podwójne standardy u pana Boga xDDD
Jasna Góra. Dali na mszę za Polskę wolną od faszyzmu, ale paulini nie odczytali intencji, "bo to prowokacja"
Na mszę przyszło kilkudziesięciu działaczy środowisk demokratycznych, ale wychodzili rozczarowani. Jeden z nich usłyszał zresztą od paulina wprost, że "chyba pomylił miejsce".

Przed mszą na Jasnej Górze intencje odczytywano przez kilkanaście minut, ale... pominięto tę za Polskę wolną od faszyzmu, nacjonalizmu i nietolerancji. Po mszy działacze demokratyczni chcieli się dowiedzieć w zakrystii dlaczego. Usłyszeli, że „to była prowokacja i próba upolitycznienia mszy”. – Było zresztą ogłoszone, że modlimy się za wyczytane i niewyczytane intencje, więc wszystko jest w porządku – dodał paulin.

W styczniu z doroczną pielgrzymką na Jasną Górę przyjechali kibice. Paulini co roku witają ich serdecznie jako „prawdziwych patriotów”. „Patrioci” mieli ze sobą celtyckie krzyże i banery z rasistowskimi napisami. Stanęli z nimi przed klasztornymi murami, by zorganizować „racowisko”. Żaden z zakonników ich nie upomniał (błonia należą do klasztoru). Nikt też nie uznał za stosowne zareagować, gdy kibice zaatakowali przedstawicieli Obywateli RP i Demokratycznej, którzy stanęli obok z własnymi transparentami: „Chrześcijaństwo to nie nienawiść”, „Moja Ojczyzną jest człowieczeństwo” i „Tu są granice przyzwoitości”. Jeden z tych transparentów kibole spalili.

http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,48725,24281741,jasna-gora-dali-na-msze-za-polske-wolna-od-faszyzmu-ale-paulini.html#s=BoxLoCzMT

#bekazkatoli #religia #wiara #demokracja #wolnosc #kler #czestochowa
xandra - Takie podwójne standardy u pana Boga xDDD
Jasna Góra. Dali na mszę za Polsk...

źródło: comment_tEJdv9HXO3B65tSpTcBCKY9uROxWV4Bp.jpg

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
Na mszę przyszło kilkudziesięciu działaczy środowisk demokratycznych,


@xandra: może po prostu ci goście, z imienia i nazwiska są tam lokalnie znani i nie hasło było zapowiedzią prowokacji tylko ich twarze.
  • Odpowiedz
@meres: Inaczej nie byli by tak kiecoki na zakrystii grzeczni, wiesz, zwykle używam logiki w swoim rozumowaniu, ale podziwiam tych, którzy dają sobie radę bez niej, to musi być wyzwanie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@xandra: jakby jakiś cywil zgłaszał taki problem to pewnie tak, ale jak akurat to zgłaszają goście którzy się udali w celu prowokacji to pewnie nie.
Przecież to nie jest tak, że oni lokalnie poruszają się w próżni. Pewnie obie strony znają swoich działaczy i wiedzą, że jak gość w kościele ostatni raz był na chrzcie swojego dziecka i teraz mu sie znowu zachciało i akurat zaprosił dziennikarzy wyborczej to coś
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: Na terenie Jasnej góry pobito ludzi (własność kleru), agresorami byli witani z otwartymi rękami przez kiecoków kibole, spalono im transparent. Czy coś to tobie mówi, czy będziesz strugał idiotę dalej? ( ͡º ͜ʖ͡º)

@stan-tookie-1: A z jakimi transparentami przyszli kibole, może poszukaj sobie?
  • Odpowiedz
@xandra: jak jesteś nieproszonym gościem to tak jest, nie możesz liczyć na to że będziesz pół życia opluwał gospodarza (albo chociaż próbował) a potem on cię przywita z otwartymi rękami. Plus do tego to idzie w takich pakietach. Jesteś kolegą kodowców to z założenia jesteś traktowany jako antyklerykał. Jest to pewnie czasami krzywdzące uproszenie ale dla wygody ludzie tak się traktują.

nie wiem za bardzo co kibole mają do dzisiejszej
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: Nieproszonymi gośćmi są ludzie nie chcący agresji, teraz rozumiem xD To bardzo chrześcijańskie. To właśnie tego uczył Jezus. No gdyby istniał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Widać moja wiara w jego istnienie dorównuje ich wierze w jego istnienie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
To bardzo chrześcijańskie


@xandra: bo ta sprawa to nie jest kwestia wiary, tylko kwestia lokalnych układów, wiesz, że jacyś goście przyjdą ci do domu i zaczną robić syf to robisz co możesz żeby tego uniknąć.
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: Tylko mnie w tym utwierdza. Nie ma większej zgnilizny niż tam.

@meres: Pisałam wyżej o logice, użyj głowy. Nie, nie w ścianę, pomyśl, wiem, katolikowi trudno, ale chociaż spróbuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xandra: Jedynie o czym piszesz to własne domysły, nie poparte żadnymi dowodami, co najwyżej własnymi wyobrażeniami. Dać za mszę to nie znaczy za nią zapłacić.
  • Odpowiedz