Wpis z mikrobloga

@NieZnaszGo kupowałem kamień osobno i nie każdy jubiler podejmie się wprawienia, bo jest ryzyko że uszkodzą kamień. Masz własny projekt pierścionka? Jak tak to złotnik zrobi to od podstaw.

Zawsze można kupić pierścionek z cyrkonią i zrobić podmiane kamienia. Koszt ok. 100 zł + pierścionek + swój kamień.

Za brylant 0.35 + pierścionek + usługę dałem ~1800 zł pare lat temu.
@NieZnaszGo pamiętaj przy kupnie kamienia o certyfikacie, choć na drobnice nie zawsze dają.
Kamień można sprawdzić po zakupie u jubilera czy prawdziwy czy syntetyczna podróbka (często oszukują, bo praktycznie nie da się odróżnić kamień syntetyczny od oryginału)
@NieZnaszGo: prawcowalem w irlandii w bluenile jakis 8 lat temu jako setter. kazdy zlotnik ci to zrobi-jak marudzi-znaczy ze po prostu leszcz.certyfikaty powyzej o.5ct jest sens brac(bo kamien z certyfikaem to dodatkowy koszt" firmy pokoruji Bluenile -nie pozwola sobie na osystwo-wysylajac kamien inny niz zamowiony-maja dobra kontrole jakosci i nie ma szans zebys dotal syntetyk
@SuperMaslo: opowiadasz z dowiadczenia?czy artykuly z pani domu?zaden złotnik-jubiler nie bedzie sobie psul opinii (na ktora sie pracuje wiele lat) za pare stow.co innego jak kupujesz online na olx albo allegro -od niewiadomokogo
@darkinvaider: a to przepraszam nie zrozumiałem, kamień można kupić na różnych stronach, bluenile, e-diamenty czy nawet na olx i allegro (czasem można znaleźć kamień poniżej ceny rynkowej) jak wspomniałeś i tam łatwo o podróbkę dlatego warto wymagać certyfikatu np. IGI. O sprawdzenie chodziło mi że zawsze można dodatkowo skontrolować nieosadzony kamień u jubilera czy faktycznie to jest ten co zamówiliśmy.