Wpis z mikrobloga

Jaka ta gra jest dobra. Nie mogę się oderwać od Kenshi. (ʘʘ) Kenshi jest moją grą roku (nie jakieś tam God of War, tfu), jak głupi byłem, że wcześniej tego nie kupiłem, jak usłyszałem o tym po raz pierwszy. Ciągle się łapię na tym, że najwięcej godzin spędzam w takich, a nie w innych grach. Myślałem, że zmodowany Warband z zakładaniem kolonii i w ogóle to najbardziej rozwinięta rzecz, w jaką mógłbym kiedykolwiek zagrać. Jednak nie. Kenshi. Merci, że jesteś tu i sprawiasz, że znowu nie wyjdę do ludzi. Wstydźcie się gry AAA i wstydźcie się wy casuale.
#kenshi #gry #pcmasterrace
źródło: comment_P24ExnEwMykTNECgCBwtKRKQoPXoTYy1.jpg
  • 13
@Uncy: No normalnie ma wszystko, czego w grze mogłem szukać! Mogę się tam bawić tak, jakbym grał w Warband, The Guild 2 i Stardew Valley, i w ogóle co sobie wymarzę jednocześnie. Jak dobrze, że są jeszcze twórcy, którzy kochają gry i tworzą je, próbują nowych rzeczy. I jak dobrze, że są jeszcze gracze, którzy potrafią to docenić i kochać wszystkie zalety i wady produktu, i grać w niego bez przerwy.
@ImieRocznikPL: szkoda że tak tragicznie zoptymalizowana, a gra robiona przecież na sprzęt sprzed 10 lat. Żałuję jeszcze że UI takie słabe i nieintuicyjne kompletnie. Ale gra mimo tego faktycznie potrafi wciągnąć i dać satysfakcji.
@stiepanov: Ze spadkami przyzwyczaiłem się już w takim The Guild 2 Renesans. Szczerze nie wiem czy da się to zrobić lepiej. Co do UI to nie miałem żadnego problemu. Przysiadłem sobie na spokojnie, otworzyłem pierwsze tutoriale, które wyskoczyły z lewej i już wiem o wszystkim po paru minutach. Wydaje mi się, że przy tym jak wiele jest tutaj funkcji i do roboty interfejs wcale nie jest najgorszy.
@ImieRocznikPL: mimo wszystko guild 2 miał jednak bardziej zagęszczone miasto i lepszą grafikę ogólnie (zwłaszcza że cienie w kenshi praktycznie nie istnięją). A co do tutoriali, potrafiły mi nie "zaliczyć" że coś zrobiłem i nie pokazać następnego kroku, przez co np głowiłem się dobre kilkanaście minut gdzie ja mam pokazaną chociażby ilość pieniędzy. A najbardziej lubię jak całą drużyną kliknę na sklepikarza i każdemu po kolei włącza się okno dialogowe.
@stiepanov: No, ale Guild 2 to Guild 2, a Kenshi to coś więcej. Jak to cienie nie istnieją? I z tutorialami nie miałem problemu. Raz tylko czekałem, ale nie przeczytałem ze zrozumieniem, więc to moja wina. A to gdzie są pieniążki i w ogóle wszystko wiem, ja wierzę, że zrobiłbym to nawet bez tutoriali. Przecież to od razu widać. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ImieRocznikPL: sam porównałeś do guild 2 renesans (który de facto był modem robionym przez innych ludzi niż oryginał), więc użyłem tego samego porównania. Sorry że tak długo odpisuję, ale wszedłem do gry sprawdzić cienie (5 minut się ładowała) i faktycznie miałem wyłączone, ale ustawiłem na maxa, następnie wyłączyłem grę i znowu 5 minut ładowania, zresztą sam oceń na screenie.
źródło: comment_u9zL6V54hp9wyywIlquCB8aJUn0OESoB.jpg