Wpis z mikrobloga

Pod koniec kwietnia tego roku wbiłem pierwszą łopatę w ziemię pod budowę mojego domu. Nie jestem informatykiem 15k, więc plan był prosty robię jak najwięcej samemu, ale korzystam z dobrej jakości materiałów. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z budowlanką a wiedzę czerpię od znajomych fachowców i Internetu. Dom szkieletowy wg. projektu znalezionego w sieci, 97m2 z możliwą adaptacją poddasza ok 45m2.

Zleciłem: postawienie szkieletu, dach, kominy, elewacja.
Zrobiłem: fundament, kanalizacje poziomą, elektrykę, hydraulikę, przygotowałem podłogę pod wylewkę.
Co jeszcze zrobię: prawie całą resztę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z ciekawszych rzeczy: rekuperacja, biologiczna oczyszczalnia ścieków, kafelkowanie

Na budowę jeżdżę codziennie prosto z pracy i soboty, czasem pomaga mi żona. Zawdzięczam jej prowadzenie dokładnych zapisków dotyczących wydatków i pilnowanie trzymania się budżetu. Jak do tej pory idzie wszystko zgodnie z naszym planem i wydaliśmy 200k.

Mam zdjęcia ze wszystkich etapów budowy, zainteresuje to kogoś?

#domnadpotokiem #dom #budownictwo #budujzwykopem
redwoj - Pod koniec kwietnia tego roku wbiłem pierwszą łopatę w ziemię pod budowę moj...

źródło: comment_ahpH4cvzppp8ns7oW2FLawCSLPU3LNXz.jpg

Pobierz
  • 403
  • Odpowiedz
  • 0
@kamil996 Byłem w takiej firmie na praktykach. Jeśli fundamenty już są, to "montaż" domu trwa 3 miesiące do stanu deweloperskiego. Sam montaż ścian to właściwie jeden dzień. Mimo, że budowa bardzo szybka, to kolejka u nich ok. 2 lata, ale sporządzenie projektu, poprawki, pozwolenia tak czy tak trwają. Plusem jest dokładnie znany koszt budowy oraz gwarancja na wszystkie elementy w jednej firmie, również stolarkę, ocieplenie itp.
  • Odpowiedz
Idzie ku normalności. To już drugi wykop gdzie ktoś chwali się normalnym mieszkaniem/domem a nie jakąś szopą za xx tys. złotych którą można postawić bez zezwolenia i rzekomo można tam normalnie mieszkać.
  • Odpowiedz
@Wasz_Pan: 800k to kosztuje w Mazowieckim mieszkanie 100m2 z wykończeniem, 50 km od Warszawy :) Dom to ponad milion, i to grubo, też dalej od Warszawy. Mówię o dobrze wykończonych domach, w dobrym standardzie. No ale też Mazowieckie to nie cała Polska.
  • Odpowiedz
@redwoj: 200k to można mieszkać za tyle.
Za mało robisz sam.
U mnie tylko kilka firm, które musiały być.
Po kolei:
Geodeta, koparkowy, gruszka z betonem, wstawianie okien, elektryk, ale go wywaliłem, szkoda że za późno, wylewki.
Chyba o niczym
  • Odpowiedz
@kto_zjadl_moj_tort: będę musiał dopytać o to jak to policzone zostało bo to co miałem okazję założyć to było dosyć podobne i wszystko na rurach 75 mm i przeważnie 2 rury do każdej puszki rozprężnej, ilość puszek w zależności od wielkości pomieszczenia i tego ile osób tam będzie przebywać. Wszystko śmigało elegancko. Sam montaż jest bardzo prosty i nie wymaga wiedzy i dużego wysiłku.
  • Odpowiedz
@redwoj: koniecznie zrób AMA,

odważnie - zrób nowy wpis o swojej motywacji, powiem więcej napisz ebooka - kupię egzemplarz,

jakie mialeś dotąd doswiadczenie, że porwaleś się sam na budowę ?
  • Odpowiedz