Wpis z mikrobloga

Pod koniec kwietnia tego roku wbiłem pierwszą łopatę w ziemię pod budowę mojego domu. Nie jestem informatykiem 15k, więc plan był prosty robię jak najwięcej samemu, ale korzystam z dobrej jakości materiałów. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z budowlanką a wiedzę czerpię od znajomych fachowców i Internetu. Dom szkieletowy wg. projektu znalezionego w sieci, 97m2 z możliwą adaptacją poddasza ok 45m2.

Zleciłem: postawienie szkieletu, dach, kominy, elewacja.
Zrobiłem: fundament, kanalizacje poziomą, elektrykę, hydraulikę, przygotowałem podłogę pod wylewkę.
Co jeszcze zrobię: prawie całą resztę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z ciekawszych rzeczy: rekuperacja, biologiczna oczyszczalnia ścieków, kafelkowanie

Na budowę jeżdżę codziennie prosto z pracy i soboty, czasem pomaga mi żona. Zawdzięczam jej prowadzenie dokładnych zapisków dotyczących wydatków i pilnowanie trzymania się budżetu. Jak do tej pory idzie wszystko zgodnie z naszym planem i wydaliśmy 200k.

Mam zdjęcia ze wszystkich etapów budowy, zainteresuje to kogoś?

#domnadpotokiem #dom #budownictwo #budujzwykopem
redwoj - Pod koniec kwietnia tego roku wbiłem pierwszą łopatę w ziemię pod budowę moj...

źródło: comment_ahpH4cvzppp8ns7oW2FLawCSLPU3LNXz.jpg

Pobierz
  • 403
  • Odpowiedz
@frrua: Wiadomo, że zdarzają się durne osoby, ale może brałeś kogoś pierwszego z brzegu? Dobrzy specjaliści nie są dostępni "na już" tylko mają swoje terminy. Ja kolegę co mi robił łazienkę musiałem uzgadniać pół roku wcześniej. Do mebli stolarz - dwa miesiące. Jedynie drobne przeróbki - jak przesunięcie grzejnika, to mogłem mieć fachowca od ręki.
Co więcej - fajnie jak robi się samemu, ale często trzeba wykupić specjalistyczny sprzęt (np. do
  • Odpowiedz
Ale #!$%@? bajki opowiadasz XDDDDDDDDDDDDDDDDDD


@jas_wedrownik:

czytałeś w ogóle co @slx2000 napisał? "w technologii tradycyjnej, energooszczędny"
Mój znajomy wybudował sobie dom ekologiczny w technologii tradycyjnej 150m2 i cena za metr pod klucz wyszło mu 1200 a jakby więcej robił sam to śmiało zszedłby poniżej tego progu

i bzdura, że latem jest tam gorąco na poddaszu jak mówi @michals1994 dom długo trzyma ciepło i latem grzeje a zimą jest tam przyjemnie chłodno
  • Odpowiedz
@redwoj: no jak to tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) na wykopie trąbio, że za 150k można domek sobie postawić a Ty ledwo ściany masz z dachem bez finiszu i już 200k na dodatek robisz większość samemu... I to nie jest na dodatek murowane tylko szkielet.

No to teraz wykopki chyba zostali uświadomieni, że dom za 150k to gołe ściany i dach - i tyle. Do tego działeczka
  • Odpowiedz
czytałeś w ogóle co @slx2000 napisał? "w technologii tradycyjnej, energooszczędny"


@Arachnofob: to nie ma żadnego znaczenia. Niemożliwym jest by w 2015 wybudować z robocizną za tyle złotych pod klucz. Jak

"Materiały dobrej i bardzo dobrej jakości (nie oszczędzałem na izolacji termicznej, oknach, drzwiach zewnętrznych)."

Mój znajomy wybudował sobie dom ekologiczny w technologii tradycyjnej 150m2 i cena za metr pod klucz wyszło mu 1200 a jakby więcej robił sam to śmiało zszedłby
  • Odpowiedz
@hepihipi: Spotkałem się z opinią że w ciepłym garażu, podczas zimy, roztopiony lód z solą wlewa Ci się wgłąb auta zamiast po prostu siedzieć w jednym miejscu zamarznięty albo robić to jednak rzadziej. Dlatego tak polecane jest dobre płukanie podwozia po zimie :)
  • Odpowiedz
Znajomy ci bajki opowiada, za SSO może, za pod klucz to łykasz jak pelikan


@jas_wedrownik: dobra dobra xD buduj sobie bunkier z żelbetonu i grzej się wunglem xDDD bo tylko cegłaaaa xDDD

poczytaj sobie o domach ekologicznych, technologii tradycyjnej, technologii strawbale czy o domach pasywnych to zmienisz zdanie... ja nie będę cię przekonywał... jak lubisz mieszkać w bunkrze to śmiało xDD
  • Odpowiedz