Wpis z mikrobloga

Zadaję ostatni raz pytanie 2 poprzednie wątki usunąłem. Dostałem od lekarza na bezsenność zolpidem w dawce 10mg dziennej 20 sztuk, jednak ze względu na krótki czas półtrwania przebudzam się po 4-5h + śnią mi się koszmary. Mam zamiar zmienić lek na inny bo pracuję i muszę w miarę jakoś funkcjonować. Pytanie moje jest takie co lekarz może jeszcze przepisać oprócz zolpidemu/zopiklonu osobie mające problemu z bezsennością, a nie mającą problemu z depresją. We wcześniejszych wątkach padały proporcje ( Kwetiapiny, Mianseryny ) lecz są to substancje stosowane raczej w innym celu niż czystą bezsenność Dlatego jak by ktoś z doświadczeniem albo wiedzą na ten temat mógł by mi doradzić byłbym wdzięczny.
#pytaniedoeksperta #pytanie #lekarz #medycyna #leki #narkotykizawszespoko
  • 11
@bartosz-degustator: Sen po zolpidemie czy benzodiazepinach nie jest regenerujący, to ślepa uliczka terapii. Poszukaj poradni leczenia zaburzeń snu. Farmakologicznie leczenie zaczyna się zazwyczaj od trazodonu przed snem i escitalopramu/innego SSRI jako podstawy leczenia. Nawet jeżeli nie masz depresji, często to pomaga.

Do tego ważnym tematem jest higiena snu:
1. Nie każdy człowiek potrzebuje tyle samo snu, może założenia co do długości snu są nierealne. 80-latek nie będzie spać 8 godzin, 30-latek
@hobbajt: Wiem że ślepa uliczka dlatego chce zaprzestać korzystania z tych substancji ale muszę pracować, a przed pójściem do lekarza spałem po 2-3 max w dzień bo w nocy nie umiałem i nie mogłem pracować. Teraz pracuję normalnie i nie chcę zawalać swoich obowiązków i szukam alternatyw ( waleriane, melise, szyszki chmielu itp próbowałem nie działały ), chce znaleźć jakoś alternatywę i pokierować lekarza żeby nie przepisał mi czegoś podobnego jak
@bartosz-degustator:

1. Higiena snu.

2. Kwetiapina, trazodon, mianseryna. To są leki m.in stosowane w ChAD/ciężkich depresji, natomiast w małej dawce idealnie nadają się jako leki nasenne.

Niestety, higiena snu stoi na pierwszym miejscu i wymaga od ciebie długiej, ciężkiej i mało nagradzającej początkowo pracy.
@bartosz-degustator: od zawsze miałem problemy ze spaniem, przesunięte fazy snu. W nocy maksymalna wydajność, w dzień dętka. Wstanie wcześniej niż o około 13 to katorga. Lekarz mi przepisał zolpidem, słaba sprawa. Usnąć może i usypiałem, ale wcale nie było dużo łatwiej. Ale co z tego snu, skoro następnego dnia czułem się tak jakbym przez całą noc nie zmrużył oka na chwilę. Po skończeniu pudełka nie kupowałem następnego. Ostatnio się wybrałem do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hobbajt: ja od kilkunastu lat mam tak, że budzę się po ok 4 h i mam przerwę od 1 do 3 h. Na szczęście mogę to rano odespać,
bo pracuję w domu, ale gdybym tak musiał wcześnie wychodzić do pracy, to po mnie.
@bartosz-degustator: LEK-AM. 3mg, 60 tabletek. Ale oczywiście nie gwarantuję, że na Ciebie zadziała to tak samo. Koszt około 27 złotych z tego co pamiętam. Dziewczyna też spożywa. O ile nie miała większych problemów z zasypianiem, to miała płytki sen. Pigsy jej pomogły i fajnie działają, głeboki sen i o ile normalnie nie ma snów to teraz ma je bardzo rozbudowane. Z tego co pamiętam to są jeszcze dawki po 2mg i
Zakupiłem ten LEK-AM 5mg 30 sztuk + Magne-B6 Max ( cytrynian magnezu ), zolpidem wyrzuciłem. Pierwsze dni będzie ciężko ale jak będę spał tyle co przy zolpidemie będzie okej. Jeszcze zamierzam jeść rzeczy zawierające potas - też poprawia jakość snu.