Wpis z mikrobloga

@pepkodziobak: No jak w ogóle bez ubezpieczenia to lipa straszna, wiadomo. A pracodawca mu jakiegoś nie zapewniał? Bo chyba w niektórych pracach tak jest. Pytam z ciekawości ile by zapłacił mniej więcej z jakimś ubezpieczeniem.
  • Odpowiedz
@ewakuacja_z_europy: max 6600 usd płacisz, resztę pokrywa fundusz.
W każdej robocie legalnej są takie pozakladane fundusze dla pracowników, w PL dopiero to wchodzi.
Za poród płacisz, ale za wypadki losowe dostajesz kasę np za śmierć ojca 100k usd itp.
  • Odpowiedz
@ewakuacja_z_europy: te minus 14k to podobno i tak z faktu że nie ma ubezpieczenia, wiec dobroczyńcy ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie znam ludzi z pełnym ubezpieczniem w usa ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mojej siostrze opłacało się przylecieć do Polski z Kanady na 3 miesieczne leczenie :)
  • Odpowiedz
Pytam z ciekawości ile by zapłacił mniej więcej z jakimś ubezpieczeniem.


@ewakuacja_z_europy: Zależy od tego jaki pakiet wykupi, najtańsze ubezpieczenie to teraz chyba coś ok $300 - pokrywa to pewien procent rachunku (jaki procent zależy od pakietu który masz). Ubezpieczenie które pokrywa całość, dentystę, okulistę itp to chyba ok $1000 miesięcznie.

Jeśli nie masz ubezpieczenia to szpital i tak idzie zazwyczaj na rękę i obniża rachunek oraz rozkłada na raty.
  • Odpowiedz
@ewakuacja_z_europy: @Andrzejek13: @pepkodziobak: Ja byłem 4 lata w USA i ubezpieczony byłem w Aetna. https://www.aetna.com/

Opieka niebo a ziemia tym co jest w Polsce. Nie łapcie jak pelikany informacji o tym, że trzeba bulić za wszystko grube miliony xD

Za poród płacisz, akurat wychodzi 150 dolarów (grosze) reszta fundusz pokrywa.
Za wizyty płacisz 25 dolarów (tak tam są płatne wizyty, aby odsiać dziadów co są np w PL blokując kolejki, wprowadzona drobna opłata
  • Odpowiedz
@martzuss: No właśnie i to jest to oczy się nie mówi, możesz nigdzie nie dostać ubezpieczenia albo zaporową cenę bo nie jesteś 100% zdrowy lub w rodzinie miałeś jakieś choroby. I to jest tragedia.
  • Odpowiedz