Wpis z mikrobloga

Mam mały problem. Narzeczona do tej pory miała okulary -2 i do tego astygmatyzm. Teraz po paru ładnych latach badanie u lekarza okulisty wykazało pogłębienie wady do 3.5 na jednym i 3.75 na drugim oku.
Wczoraj odebraliśmy okulary i okazało się, że mój różowy widzi nieco zakrzywiony obraz. Np jak stoi przy szafce, blat jest wyraźnie pochylony.
I teraz pytanie, czy takie wrażenie może być spowodowane dużą różnicą "mocy" szkieł? Czy mam iść z ryjem do lekarki, że #!$%@?ła badanie, albo do okulisty że okulary źle wykonane?
Jestem mocno #!$%@?, bo jak parę lat temu robiliśmy mieliśmy podobny problem. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#problem #pytanie
  • 8
@uopatagnoju: Ja się nie znam, ale z własnego doświadczenia to też tak zawsze miałam. Nawet przy zmienia mocy szkieł o 0,25 dioptrii zawsze potem przez kilka dni wydawało mi się, że wszystko jest zakrzywione i po paru dniach dopiero mi to mijało. Ale ja się nie znam, może to faktycznie jakiś błąd czy coś.
Zawołam @GloomySunday, oni się znają chyba.
poprawione badanie. Tylko, że wtedy problem był o tyle inny, że przeskoczyła z soczewek -1.5 na -2. Czyli różnica była stosunkowo niewielka. Teraz optyk twierdzi że przeskok jest bardzo duży, więc oko musi się poprostu przyzwyczaić. Ja nigdy nie nosiłem okularów, więc się nie znam. Może tutaj ktoś miał podobny problem.
@gwynebleid To znaczy ma dwie pary, jedne mocniejsze do samochodu i chodzenia, drugie słabsze do biura. W mocniejszych jakaś redukcja tego wrażenia "małych oczek" - 300zł, w tych do biura blue protect redukujące UV - 250zł.
@uopatagnoju: Jeśli chodzi o zmianę mocy korkcji astygmatyzmu (cylindry) to są dwie "szkoły" - stopniowa zmiana mocy (czyli o 0,25 / 0,50) lub całkowita zmiana do nowej zbadanej korekcji. Zależy ona od osoby wykonującej badania, jej podejścia ale też od tego czy osoba badana chce co jakiś czas zmieniać soczewki na takie z większą mocą. Ogólnie to czego doświadcza Twoja narzeczona to proces adaptacji do nowej mocy i w rzeczywistości powinna