Wpis z mikrobloga

Na początku listopada zacząłem remontować mieszkanie, które odebrałem w stanie deweloperskim. Wszystkie prace wykonałem sam. Zapisywałem każdy paragon i fakturę w excelu (rozbicie, przyporządkowanie do etapu prac lub jako narzędzie) i orientacyjny czas poświęconej pracy. Pod koniec roku chcę to jakoś obrobić i podzielić na kategorie. Chciałby ktoś zobaczyć efekt końcowy przy mieszkaniu 45 m^2. Wykonanie bez fajerwerków a sprzęt z Ikei.

Tylko drzwi robili fachowcy. Po ich pomiarach opaski okazały się za krótkie a nowe będą w styczniu.

#remontujzwykopem #budownictwo
  • 242
  • Odpowiedz
@szuchal: u mnie w firmie jest deweloper
budował 32 mieszkania.
2200 m^2 koszt to troche ponad 12 mln zł a na m^2 przypada 6tys
Lokale są wykończone tzn wystarczy wstawić meble
Cena netto za metr to kwoty między 7800 a 8300
  • Odpowiedz
@szuchal: o kurde, dej szybciej tego Excela. 21 odbieram mieszkanie i będę firmę najmowal do wykończenia z racji tego, że mieszkam w innym mieście obecnie. Rednet 540zl/m2 przy najntanszej opcji (mieszkanie pod wynajem), 54m2. Ktoś kiedyś korzystal z ich usług? Nie moge zatrudnić jakiegoś fachowca, bo wiem że wtedy będę musiał być zaangażowany w wykończenie, a przy tej firmie mam nadzieję że nie.
  • Odpowiedz
@szuchal: Tyle że wart ten excel tylko listę pozycji. Rozpiętość cen przy wykończeniu mieszkania jest od np. 500 za stelaż kibla przez pewnie 900 za prosty geberit po 1500 za lepszy geberit, płytki, podłogi, meble w kuchni to samo a kuchnia i łazienka to dwa najdroższe pomieszczenia.

Gratuluję i pokaż jak wyszło :-)

Gx
  • Odpowiedz
@szuchal: Mój kumpel ustanowił wg mnie rekord nie do pobicia. 50 m2 mieszkanie ze stanu deweloperskiego do stanu do zamieszkania (czyli wraz z kuchnia podstawowymi sprzetami, meblami itp) doprowadzil za 24500 :) Szło pod wynajem wiec wszystko kupowal na promocjach, wyprzedażach a robił wszystko sam z teściem :)
  • Odpowiedz