Wpis z mikrobloga

zastanawiam się, dlaczego taka bardzo obeznana z prawem @a__s nie usuwa wpisów z tagu w którym stulejarze robią zdjęcia dziewczynom na ulicy - # dupeczkizprzypadku - 1500 obserwujących zdjęcia waszych córek, sióstr, kuzynek - no co jest Anka? Nie widzisz jak naruszają ich dobra osobiste? Hipokrytko


@top_czipsy: Dlatego, że istnieje coś takiego jak dobra osobiste, których naruszenie zgłasza ten, którego dobra zostały naruszone (lub jego opiekun prawny, rodzic, itp). Jeśli jakakolwiek
Dlatego, że istnieje coś takiego jak dobra osobiste, których naruszenie zgłasza ten, którego dobra zostały naruszone (lub jego opiekun prawny, rodzic, itp). Jeśli jakakolwiek osoba zgłosi nam, że rozpoznała się na zdjęciu pod tagiem, o którym wspominasz, jej zgłoszenie jest wiarygodne (potrafi potwierdzić, że jest to ona), a zdjęcie pozwala na łatwe rozpoznanie, że jest to ta konkretna osoba, wtedy takie wpisy - zgodnie z prawem - również są usuwane.


@a__s:
Jeśli jakakolwiek osoba zgłosi nam, że rozpoznała się na zdjęciu pod tagiem, o którym wspominasz, jej zgłoszenie jest wiarygodne (potrafi potwierdzić, że jest to ona)


@a__s: ciekawe czy macie chociaż jedno takie zgłoszenie odnośnie tych zdjęć i czy faktycznie osoba zgłaszająca została potwierdzona BO JAKOS TAK WYDAJE MI SIĘ ŻE NIE XD
@a__s

Dlatego, że istnieje coś takiego jak dobra osobiste, których naruszenie zgłasza ten, którego dobra zostały naruszone

Dobrze wiesz że dobra osobiste KAŻDEJ osoby są łamane w samym założeniu tagu. Skoro się godzicie na funkcjonowanie takiego czegoś to automatycznie bierzecie na siebie pełną moralną odpowiedzialność za robienie zdjęć dziewczynom bez ich zgody, w celach wulgarnych, prześmiewczych.
Wskazałem zdjęcie, na którym była widoczna osoba, która nie miała tutaj konta i za moim pośrednictwem zgłosiła zdjęcie do usunięcia


@nowik: Przede wszystkim (co zaznaczyłam wyżej) nie Ty powinieneś wykonać takie zgłoszenie, a osoba, której dobra osobiste zostały naruszone. Nie trzeba mieć na Wykopie konta aby można było wykonać zgłoszenie, dlatego nie musiałeś zgłaszać samodzielnie, trzeba było odesłać osobę na formularz kontaktowy - na formularz kontaktowy może napisać każdy internauta posiadający
@a__s: Z tego co pamiętam to w zgłoszeniu napisałem, że jestem w stanie przedstawić takie upoważnienie, ale nie wiem gdzie je wysłać (albo chciałem to napisać, ale nie mogłem bo mi odrzuciliście zgłoszenie i nie mogłem zgłosić drugi raz tej samej treści, a brak możliwości od odwołania się od nieuzasadnionego zgłoszenia to jest jakaś padaka...). Ostatecznie temat odpuściłem, bo próba rozmowy z waszymi moderatorami w 90% kończy się na niczym... Kiedyś
Czyli jeśli koś widzi łamanie prawa to ma siedzieć cicho. Tylko poszkodowany może prosić wykop żeby łaskawie zajął się moderacją. Fajnie.


@pss8888: Rozmawiamy tu o konkretnym typie zgłoszeń, tych wynikających z naruszeń dóbr osobistych (zadanie na dziś: sprawdź hasło "dobra osobiste"). Naruszenia dóbr osobistych przeważnie musi zgłaszać poszkodowany, są małe wyjątki, ale to sytuacje, w których poszkodowany jest nieletni albo pozostaje pod opieką prawną innych osób.
@a__s: Piotr Żyła nie jest nieletni, ani ubezwłasnowolniony. A jednak prawa do jego prywatności broniliście na podstawie wyłącznie zgłoszeń użytkowników. W czym koleżanka @nowik: jest gorsza, że ona już na tak szeroko posuniętą ochronę prawa do wizerunku nie zasługiwała?

Na marginesie, koleżance przysługiwało prawo do ochrony wizerunku z art. 81 ustawy prawo autorskie. Czynności prawnych można dokonywać przez pełnomocnika. Pełnomocnictwo to może zostać udzielone nawet w sposób dorozumiany. Jaki więc
Piotr Żyła nie jest nieletni, ani ubezwłasnowolniony. A jednak prawa do jego prywatności broniliście na podstawie wyłącznie zgłoszeń użytkowników.


@OjciecMarek: Nie sądzę. Podeślij jakiś link, sprawdzimy to. Zgłoszenia mogły zostać przyjęte z innym powodem, treść mogła zawierać dodatkowo treści, które naruszają regulamin serwisu, zgłoszenie mógł wykonać również ktoś, kto posiadał prawa do treści/zdjęć, itp... Powodów mogło być wiele.