Wpis z mikrobloga

Siedzę i oglądam filmik gościa jak jeździ po centrum Nowego Yorku, coś pięknego auta z pasa na pas między sobą ,bez spiny i trąbienia ,taksówki wysadzają klientów blokując pas ,żaden problem każdy omija wszystko płynnie ,nie jestem z ludzi którzy to ciągle mówią jak to u nas do dupy no ale odrazu widać kolosalną różnice.We #wroclaw jak chce zmienić pas płynnie bo np coś blokuje to tylko włączę kierunek i już widzę jak Janusz wciska gaz do dechy żebym tylko nie wjechał przed niego i klakson #!$%@? (nie zawsze taka sytuacja ma miejsce jest wielu normalnych kierowców ) jednak chamstwo i agresja to chleb powszedni. #motoryzacja #usa #polska
  • 16
@fbkq: no szkoda,nigdy nie byłem w stanach ale jakoś potrafię obserwować drogę i wpuszczać jak widzę ze ktoś chce wjechać lub robić miejsce,problem w tym że ludzie boją się wiedząc jaka zawiść panuje na ulicach wjeżdżać płynnie bo ktoś wykorzysta „zajechanie drogi” i wjedzie celowo nagrywając wszystko na kamerkę zdobywając fejm na yt i hajs z oc ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@DonPierto: Najwidoczniej tam ludzie wiedzą, kiedy wcisnąć gaz, a kiedy nie. Tutaj to jak chcesz zmienić pas, to musisz to robić kilometr wcześniej, bo za chwilę jakiś #!$%@? idiota wjeżdża koło ciebie na pas i jedzie równo z tobą, chociaż ma przed sobą ze sto metrów wolnej przestrzeni. Ja już przestałem to znosić, po prostu wjeżdżam przed takiego capa, hamuję przed korkiem i nasł#!$%@?ę, czy mi się #!$%@?ł w zderzak.
@DonPierto Ja myślę że marka auta też ma z tym dużo wspólnego bo jak jeździłem parę dni fordem mondeo to nie było większych problemów z wpuszczaniem a za to bmką wyjeżdżałem spod sklepu 30 minut ( ͡° ʖ̯ ͡°) W naszym pięknym kraju stereotypy to pierwsze czym kierują się tacy janusze.
We #wroclaw jak chce zmienić pas płynnie bo np coś blokuje to tylko włączę kierunek i już widzę jak Janusz wciska gaz do dechy żebym tylko nie wjechał przed niego i klakson #!$%@? (nie zawsze taka sytuacja ma miejsce jest wielu normalnych kierowców ) jednak chamstwo i agresja to chleb powszedni.
@DonPierto: ja na szczęście nie mam takich doświadczeń
@Little_Juice: Może mało jeździsz ja latam jako dostawca 10 godzin dziennie po mieście ,fakt często jest kulturka i myślący kierowcy jednak dziennie mam tyle sytuacji wyżej opisanych że wystarczy to na wyrobienie sobie opinii
@Pangia: Bardzo inteligentne - człowiek jedzie często równe 50 ale nie, jaśnie Pan musi robić slalomik między wozami bo on chce 70. Więc jak się trafi ktoś jadący 55 to trzeba mu zachamować przed maską. Też super pomysł.
@raphau: Jakby zrobili buspasy i komunikację miejska co 5 minut to może być i jeden pas. Tylko problem taki, że to marzenia ściętej głowy.
Bardzo inteligentne - człowiek jedzie często równe 50 ale nie, jaśnie Pan musi robić slalomik między wozami bo on chce 70. Więc jak się trafi ktoś jadący 55 to trzeba mu zachamować przed maską. Też super pomysł.


@Darth_Gohan: Doceniam twój wpis, szkoda tylko, że się nie odnosi do tego, co napisałem, bo mówiłem o sytuacji odwrotnej, gdy to ja jadę 55-60 km/h, dojeżdża do mnie gość jadący szybciej ode mnie, zmienia