Wpis z mikrobloga

Mirki, podczas pobytu w #niemcy uzbierałem na koncie jakieś 6k EUR. Uzbierałem oczywiście legalnie pracując i mam na to kwity. Teraz wracam do kraju i będę zamykał konto w niemieckim banku, więc chce sobie przelać ten hajs na polskie konto. Nie przywali się do mnie nasza skarbówka? Ja już od tego dochodu raz podatek płaciłem, a mamy w końcu umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania. #pieniadze #podatki #skarbowka #emigracja
  • 15
@aski: W sumie też jestem ciekaw jak to wygląda, ktoś mi kiedyś mówił że teortycznie powinieneś też się rozliczyć w PL ale nikt tego nie robi . Ale nie wiem tak tylko słyszałem, więc to nie jest porada
@aski nie przegladalem dokladnie umowy o unikaniu podwojnego opodatkowania z Niemcami, ale podejrzewam, ze bedzie tam zwolnienie z progresja, czyli podatku od tego nie placisz, ale deklarujesz w rozliczeniu, jako dochod zagraniczny, ktora wlicza sie do dochodu, ma to znaczenie jak jestes na granicy progow podatkowych ze skali(z 18 na 32%). Trzeba by bylo jednak sprawdzic jak to dokladnie w tej konkretnej umowie wyglafa
@aski: przelewałem wielokrotnie eur z DE na konto znajomego w PL bo miał walutowe i robił mi wymiany na cinkciarzu, nikt się do niego nie przyczepił ;) Kwoty większe od 6k, nie sadzę żeby kogoś to interesowało- on jest bez dochodów, więc tym bardziej ktoś powinien się zainteresować ;)
@AntyDojcz no tak, ale z racji na nieograniczony obowiazek podatkowy w PL w razie zakupu samochodu/nieruchomosci lub donosie o kupnie czegos drogiego powstaje pytanie skad one byly, wiec wg mnie warto do tematu podejsc od tej strony