Wpis z mikrobloga

Hej mirki, ma ktoś della xps? Zastanawiam się nad kupnem, głownie do #programowanie.
I druga sprawa, programuje ktoś na 13'' ? Wiadomo że na dłuższe sesje to zewnętrzny monitor lepszy, ale zastanawiam się nad ergonomią takiego rozwiązania w pociagu, w podróży albo zwyczajnie na kanapie z doskoku.

A może jest jakaś inna alternatywa dla macbooka, którą przegapiłem?

#komputery #laptopy
  • 7
@Krever: u mnie w pracy są same Delle, nie pamiętam modeli, ale jak ostatnio przeglądałem listę to były też jakieś xps-y.
Problemy, które mamy z laptopami Della niekoniecznie dotyczą xps-ów.
Największa wada to stacja dokująca, która często głupieje przy starcie.
Same laptopy mają problemy z chłodzeniem i po odpaleniu wielkiego projektu w Intellij (rebuild cache) potrafiły się restartować.
Jeszcze raz napiszę, że nie wiem (nie sprawdzałem tego), czy te problemy występowały
@Krever: W pociągu nie, ale jadąc na autostradzie tak. Mój akurat ma baterię 97Wh, po undervoltingu lekko daje radę 8h wytrzymać na baterii. Na pewno zaletą jest waga i małe ramki, które powodują że lapek mimo matrycy 15,6" rozmiarem przypomina bardziej 14"
@Krever: Poza tym co masz na myśli mówiąc "da się na tym programować w pociągu?". Mam nadzieję, że w końcu przejdzie ta nowelizacja ustawy i programować w pociągu będzie można tylko z licencją bo serio niektórzy nie mają ani doświadczenia ani wyobraźni i na przykład upuszczają lapka na podłogę #pdk