Wpis z mikrobloga

#apple #komputery #serwispc #macbook

mirki, popsuł się mój zasilacz do maka (przerwany/złamany kabel), potrzebowałem na szybko, dzwonie o 14, gość mówi, że na jutro bedzie. biore.

https://allegro.pl/ladowarka-sieciowa-apple-macbook-magsafe2-85w-i7625677830.html

Oryginalny zasialcz sieciowy Apple MacBook MagSafe2 A1561

jestem na jakieś 100% pewien, że to podróba, a miał być oryginał

1. waga o 50g niższa
2. śmierdzi chinami/spalenizną wtykając nos w gniazdo gdzie wchodzi AC
3. inny rodzaj izolacji na kablu (bardziej śliski)
4. haczki do zwijania kabla chodzą jak gówno, nie sprężynują jak w oryginale
5. inna długość kabla mak <-> zasilacz
6. inny kształt "ząbka" przy wtyku AC
7. dioda zapala się natychmiast po podłączeniu do komputera, w oryginale zapalała się po jakiejś sekundzie (podobno jakaś komunikacja diagnostyczna komputer <-> zasilacz tyle trwa)
8. dioda zielona świeci ok, pomarańczowa ledwo, ledwo
9. wgniecenie na wtyczce magnetycznej T
10. lekko słabsze spasowanie obudowy niż oryginał
11. mój oryginał LITEON ELECTRONICS, ten podpadziocha DELTA ELECTRONICS
12. okazało się, że na stronie appla cena x2

co myślicie? to jest podróba czy serio inny producent robi gorzej zasilacz, ale to oryginał? w cortlandzie powiedzieli, że mogą go ocenić, ale 2-3 dni robocze
  • 7
@megalol: @Draay: odpowiedz sprzedawcy na moje watpliwosci:

Nasz dostawca zapewnia nas że to oryginał. Tylko tyle mogę Panu powiedzieć. Wszystkich dostawców weryfikujemy dokładnie i nie ciągniemy towaru z chin, gdyż w razie jakiegokolwiek zwarcia czy pożaru musielibyśmy brać odpowiedzialność na siebie. Po raz kolejny powtarzam, że nasz dostawca zapewnia nas o oryginalności produktu.
Nasz dostawca zapewnia nas że to oryginał.

Po raz kolejny powtarzam, że nasz dostawca zapewnia nas o oryginalności produktu.

@cracker: jaki dupochron próbuje sobie zrobić. "Panie, ja się nie znam, dostawca mówi że ok, to nie wnikam, nie moja sprawa"