Wpis z mikrobloga

Mieszkasz w Norwegii? Bardzo chciałabym pojechać zobaczyć takie cudo i zastanawiam się ile kosztuje taka wycieczka bo Norwegia bardzo droga się wydaje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@demimka przyjechałem tutaj na około 2 tygodnie. Jest drogo. Sporo rzeczy jest 2 nawet 3 razy droższe. Piwo w sklepie np na koło 14 zł minimum. Burger z łosia w knajpie takiej lepszej z frytkami około 80 zł
  • Odpowiedz
@antekwpodrozy: Gdzie masz nocleg? Lecimy w dwie pary 1-5 styczeń i wczoraj babka odwołała nam rezerwacje domku (,) Jesteśmy w ... szukamy czegoś ale ciężko już...
  • Odpowiedz
@Rodua: Na booking znalazłem pokój w hotelu dla 4 os za 6k za ten okres. Ja za 5 nocy miałem w hotelu placic 1k od osoby (wiec wasz wychodzi ciut drozej). A jak dasz 2 pokoje 2 osoby to znajduje 4km od centrum za 5k calosc. Wiec jak na norwegie to ceny powiedzmy w miare spokojne, szczegolnie, ze to w ostatniej chwili :)
  • Odpowiedz
@antekwpodrozy: podaj mi proszę pare porad co do zorzy :D
Tez się wybieram do tromso na zorze.
Jaka była faza księżyca jak tam byłeś? Czy pełnia może bardzo przeszkodzić?
@mirkobeniz: rzucisz tez paroma poradami co do zorzy?
  • Odpowiedz
@mrOlii: Podczas mojego pobytu księżyc był w nowiu. Co do pełni to zdania są podzielone, nie miałem okazji fotografować w pełni, więc nie mogę się wypowiedzieć, ale w moim odczuciu lepiej jak jest ciemno.
Porady:
1. Ciepło się ubierz :D
2. Najlepiej wyjechać poza miasto, gdzie jest ciemno
3. Polecam śledzić zorzę w aplikacji Aurora (dostepna na androida i ios).
4. Niebo musi być bezchmurne, albo częściowo bezchmurne.
5. Statyw to
  • Odpowiedz
@mrOlii: Nie ma tam zbyt wielu miejsc. Dopiero będę pisać o Tromso, ale artykuły opublikuję dopiero luty/marzec, więc zakładam, że wybierasz się wcześniej. Samo centrum nie jest za wielkie. Mieści się tam niewielki skansen, które jest osiedlem starych domków. Warto podejść, bo wygląda ciekawie. Samo centrum jest nieduże, więc do przejścia w jeden dzień. Warto pospacerować sobie koło portu, bo jest ładny szczególnie jak jest śnieg. Jest deptak (Storgata), gdzie w
  • Odpowiedz
@antekwpodrozy: dzięki :)
jednak wybieram się w lutym więc zawołaj proszę jak artykuł będzie gotowy :)

czy korzystałeś może z jakiś aplikacji do powiadamiania o zorzy? jakiś forecast?

co najbardziej polecasz zwiedzać w tromso i wokół tromso? będę tam 4 dni
w nocy oczywiście polowanie na zorze :D
  • Odpowiedz
  • 0
@mrOlii może jutro wrzucę link do wpisu jak fotografować zorze, ale Tromso będzie najwcześniej w marcu. Korzystałem z aplikacji Aurora. Wszystko opisałem wyżej :)
Ciężko inne miejsca tam oglądać. Jeśli będziesz miał auto to możesz pojeździć, albo pochodzić po górach :)
  • Odpowiedz
@mirkobeniz: pamiętasz może gdzie dokładnie byłeś w Ersfjordbotn, że takie widoki?
tak samo Sommarøy - wystarczy zostawić samochód i spacerować żeby zobaczyć te wszystkie rzeczy? :)
  • Odpowiedz