Wpis z mikrobloga

@Student_AWAS kaprys -no właśnie i tu ta rozmowa traci sens. Bo jest coś takiego jak zachowanie tożsamości kulturowej itd. Kiedy mówimy o tym że chcemy po prostu żeby nasz kraj ładnie i dobrze wyglądał. Ciekawe dla mnie jest, że ludzie są w stanie wydać pieniądze (często nie mało), żeby coś zrobić ale nie zależy już im żeby było ładnie. Chociaż dla nich może jest ładnie. A nawet wnętrza swoich mieszkań traktują lepiej
. A nawet wnętrza swoich mieszkań traktują lepiej niż elewacje budynku.


@beatha: no ale w sumie to dość logiczne, wszak w środku się przebywa, na zewnątrz ile czasu się jest ?;] Mieszka się w środku.

Właśnie ta tożsamość kulturowa musi się wytworzyć, ustatkować- PRL choć stawiał domy, to jednak były to dość niekształtne bryły, choć chyba każdy zna kogoś, kto w tym kwadraciaku mieszka. Na pewne rzeczy potrzeba czasu.
@Student_AWAS: nie wiem o jakiej Azji mówisz, bo z mojego doświadczenia (mieszkam na Tajwanie, sporo Azji już zwiedziłem) to urbanistyka czy ogólnie estetyka stoi tutaj na o wiele wyższym poziomie niż w Polsce.

Nie mówię tu o centrach dużych miast bo tutaj Polska w ogóle przegrywa z kretesem. Ilość zieleni, zagospodarowanie przestrzenne, wszystko to mimo innej urbanistyki niż europejska stoi na wysokim poziomie.

Nie wiem dlaczego się przyjęło mówić o Azji
@BBananowy dokładnie- te drobne detale na małych domkach chatkach - coś tam na krokwiach, słupkach ganku. To wszystko było takie jakieś delikatne. Dalej też od jakiegoś czasu obserwuje te wiejskie, małe domki z cegły z lat 50-80 -dużo z nich jest już pokrywanych styorpianem. Ale po prostu kiedy im się przyjrzeć to widać jak murarze robili takie swoje drobne detale- inne ułożenie cegły, jeden, drugi gzyms na elewacji, zastosowanie jakiejś bialej cegły
@BBananowy: Wiesz, ja piję tutaj do ludzi, którzy wręcz nienawidzą reklam itp szmat - mniej czy bardziej słusznie, a np Seul wygląda tak jak na dołączonym obrazku.

Osobiście mi się to podoba, widać, że miasto żyje, że tętni - jest pstrokato, przez to trochę to średnio pasuje, ale mi to odpowiada dużo bardziej niż sterylne europejskie ulice.

Tak to widzę, w Korei byłem i zrobiło to na mnie dobre wrażenie.

Do
S.....S - @BBananowy: Wiesz, ja piję tutaj do ludzi, którzy wręcz nienawidzą reklam i...

źródło: comment_x7EHJMDnWFLrpTEbRR18jnLJ7nCaHEkR.jpg

Pobierz
@Student_AWAS: oj tak linie czy to metra czy pociągów, czy ulice na estakadach przy wysokiej zabudowie w okol dają niesamowity klimat. Ale co odróżnia Azje od Polski to zagospodarowanie w okol tych tych tysiąca pilastrów rozsianych po mieście. U podstawy jest mnóstwo estetycznej, zadbanej zieleni i często mimo braku miejsca sporo drzew. W Polsce jeśli już coś z tym robią, to malują kolorowa farba.

Estakady da się lubić :D