Wpis z mikrobloga

@inZagi: ja wiem, że źle to wygląda. Po prostu nie widzę sensu, ani za bardzo możliwości, by urzędnik mógł o tym decydować. To zbyt wielka odpowiedzialność i zbyt duże mieszanie się państwa w życie ludzi.
@Student_AWAS: No to się zgadzamy, bo ja też nie uważam, żeby urzędnik powinien lub mógł tutaj coś zmienić. Chodzi o ludzi, którzy się decydują na coś takiego. Jaki to jest proces myślowy - przemalujemy dom na zielono, żeby okolica nie była taka szarobura. No i jeszcze te żółte elementy sprawiają, że wygląda to jak ze starej gry na komputery.
@inZagi: a to prawda, też jestem ciekaw co ludzie mają w głowie decydując się na takie kolory :-). Mimo wszystko, godząc się na dowolność wyboru przez właściciela, godzimy się też na takie rzeczy.
@Student_AWAS: @inZagi: Teoretycznie coś takiego powinien określać plan miejscowy- dopuszczalna kolorystyka elewacji, dachów. I oczywiście jak w centrach miast czy w zabytkowych częściach to jakoś funkcjonuje (jakkolwiek), to już w mniejszych miasteczkach i jakichś dzielnicach - kolorostyka "stonowana" albo "nie określa się". A dodatkowo kiedy ktoś sobie maluje elewację to przecież to nie wymaga żadnej papierologii i kończy się na kolorach oczojebnych.
@beatha: no ale ja rozumiem HISTORYCZNĄ część miasta - ale gdzieś tam, poza tą historyczną częścią miasta - co mnie to w sumie obchodzi. Kto ma niby określać ta kolorystykę? dlaczego jakiś plastyk czy inny wuj ma być bardziej odpowiedni do tego niż właściciel budynku? bez sensu.
@beatha: ale ja byłem na zachodzie i prócz paru rzeczy to wcale mi się tam jakoś nie podoba - jest zbyt sterylnie. Owszem, bawarskie wioski, czy historyczne centra miast robią wrażenie - ale takie normalne, codzienne, użytkowe drogi wyglądają sterylnie i dziwnie.

U nas jest trochę jak w Azjii - chaotycznie, może czasem kiczowato, ale wolę ten kicz, niż to, by urzędnik miał mi mówić, czy mogę sobie taki kolor użyć
@Student_AWAS: A jeszcze wracając do nas- kiedyś domki polskie wiejskie czy drewniane czy początki murowane- były bardzo proporcjonalne, a w tej chwili często mamy pokaz "pączkowania" i to wszystko wygląda jak karykatura.
@Student_AWAS: No dobrze, ale dlaczego skoro w obrębach geograficznych mamy różne style góry, mazury itd to dlaczego w obrębie innych nie zachować tego porządku? Bo wg Twojej wypowiedzi- nad morzem można postawić domek w stylu zakopiańskim. ( ͡° ͜ʖ ͡°)