Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Zauważyłem, że ze wszystkich nacji jakie poznałem i wśród jakich żyłem, tylko Polacy podają sobie ręce obowiązkowo jak się witają.

Kiedyś jeden Belg mi powiedział, że nie macają sie na przywitanie bo zazwyczaj prawą ręką wali się konia i to gejowskie troche. Nie wiem ile w tym prawdy.

#emigracja #zwyczaje #polska #holandia #belgia
  • 15
  • Odpowiedz
@windows95: nie wiem, ile w tym prawdy, ale prawdą jest to, że sam się po tylu latach odzwyczaiłem od podawania w pracy ręki i kiedy byłem kiedyś w delegacji w Polsce czułem się nieswojo, podając rękę ze 20 chłopa po kolei ( ͡° ʖ̯ ͡°)
W każdym razie podanie ręki nie jest dla mnie już oczywiste
  • Odpowiedz
i to gejowskie troche


@windows95: jestem w holandii od 6 lat i nigdy się nie spotkałem z tym, aby mi jakiś człowiek nie podał ręki na przywitanie (belg czy holender). Może po prostu Ciebie uważają za geja ?
  • Odpowiedz
@windows95: Spędziłem w UK 3 miesiące, na pożegnanie z pracą i ludźmi podałem murzynowi rękę, wyglądał, jakbym co najmniej wyciągnął na niego kosę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jestem w Holandii 13 lat i nie zauważyłam, żeby ludzie jakoś specjalnie unikali podawania ręki. Tylko raz mój internista w sezonie grypowym nie chciał mi podać i od tamtego czasu mu nie proponuję.
  • Odpowiedz
  • 0
@patrol798 Przecież te bakterie są na każdym banknocie, które są siedliskiem najróżniejszych bakterii i grzybów, tak że nie dziwię, że znajdują je chociażby na ekranie.
  • Odpowiedz