Wpis z mikrobloga

Mireczki i mirabelki. Polecam Jak W.Kruk bezczelnie podkrada sobie 3 letnią pracę blogerki - ZNALEZISKO, a jednocześnie mojej znajomej ze #studbaza

Od początku. Znajoma założyła bloga ze swoją koleżanką, w którym od ponad 3 lat skupiały się na opisywaniu wszelakiej biżuterii, jej promocji etc. Blog "Pica Pica" same stworzyły od zera, wypromowały, założyły firmę, są obecne na wszelkich targach związanych z prowadzoną tematyką. Stworzyły unikatowy klimat w swoich tekstach i zdobyły dość dużą rzeszę czytelników.

Jakie było jej zdziwienie, gdy nagle została zalana gratulacjami w związku ze stworzeniem własnej lini biżuterii... o której nic nie wiedziała. Otóż W.Kruk postanowił "podpiąć" się pod jej popularność i uruchomiło własną witynę - sklep "Picky Pika" Pomijając oczywistą zrzynkę nazwy, skopiowane zostało praktycznie wszystko, przez estetykę strony, po koncept, czy nawet takie detale jak nazywanie klientek "Srokami". I po trzech latach istnienia Pica Pica w internecie, a co najlepsze także wcześniejszej współpracy W.Kruka z PICA PICA, KRUK w pełni świadomie tworzy sklep internetowy z biżuterią imitujący Pica Pica oparty na jej pomyśle, zaangażowaniu, serca i pracy jaką włożyła przez ostatnie 3 lata.

Takie praktyki wg mnie należy tępić. Mi osobiście zdarzyło się już że ktoś postanowił splagiatować moją grafikę czy plakat. Ale żerowanie na cudzej, długoletniej pracy w celach zarobkowych to gruba przesada.

Za FB

#kruk #wkruk #bizuteria #picapica #plagiat #neuropa #4konserwy #afera #rozowepaski #problemyrozowychpaskow
grubson234567 - Mireczki i mirabelki. Polecam Jak W.Kruk bezczelnie podkrada sobie 3 ...

źródło: comment_1ISdV0C9z6lf2gAlttav8t3CedKXs1i6.jpg

Pobierz
  • 3