Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki

Mam problem z moim Redmi 4 Prime.

TL:DR: Telefon łapie bootloopa. Odblokowany bootloader. Próbowalem już flashować różne wersje ROMów (przez fastboota). Sterowniki do USB ma poprawne, widnieje w managerze urządzeń jako Qualcomm HS-USB QDloader 9008. Próbowałem flashować przez test point. Zawsze bootloop, pojawia się logo MI, poświeci kilka sekund i reset. Próbowałem wipeować z TWRP.
A i nie jestem ekspertem jeśli chodzi o smartfony :)

Wersja dłuższa.
Zawsze używałem do odblokowania czytnika linii papilarnych. Miałem też ustawiony pattern. Kilka dni temu jakoś tak bez powodu chciałem odblokować telefon patternem, ale system twierdził, że niepoprawny. Podrzuciłem telefon różowemu żeby się upewnić, że dobry pattern wstukuję, bo też znała i też jej się nie udało. Na odcisk telefon sięnormalnie odblokowywał. Stwierdziłem, że ustawię od nowa pattern, ale przy okazji zresetowało wtedy odcisk palca. A przy próbie ustawienia nowego, czytnik lini papilarnych nie odpowiadał.
No to stwierdziłem, że zrobię restart, może coś mu się pokopało. Po restarcie zostałem zapytany o hasło do androida. A hasła nigdy nie ustawiałem. Telefon straszył, że jeszcze X prób i będzie czyszczenie pamięci. Jak doszedłem do 0 to zaczął odliczać ujemne wartości. W końcu zdecydowałem się na reset do ustawień fabrycznych z menu serwisowego. I od tamtej pory jest permanentny bootloop.

Flashowałem ROMy z różnymi wersjami systemu (wszystko ze strony Xiaomi). Próbowałem flashować z aplikacji (ale wykrywało mi telefon tylko w aplikacji wersji chińskiej) i z fastboota. Za każdym razem bootloop.
Próbowałem też flashować z poziomu test point, bez różnicy.

Ma ktoś może podobne przejścia, albo jest na tyle obcykany w temacie smartfonów żeby coś podpowiedzieć? Póki co mam cegłę, siedzę za zachodnią granicą jeszcze przez kilka dni, więc nawet z jakimś serwisem ciężko, chociaż nie wiem czy serwis by tu coś wymyślił.

( ͡° ʖ̯ ͡°)

#bootloop #smartfon #android #xiaomi #redmi4x
  • 7
@hmmchrap: Wszystkie romy jakie sprawdzałem to te oficjalne ze strony XIaomi (markwglobal). Nie wiem jak to jest z customami, jestem zielony w temacie :/
Romy instalują się prze miflash bez większego problemu. Ale i tak po instalacji zawsze bootloop.