Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak przygotować się do pierwszej wizyty u psychologa? Od kilku miesięcy przekładam tę pierwszą wizytę, bo nie potrafię jej sobie wyobrazić. Boję się rozmowy na temat moich problemów, ale czuję, że coraz gorzej radzę sobie z panowaniem nad swoimi emocjami i potrzebuję pomocy.
#przegryw #depresja #psychologia #zdrowie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: Kolega wyżej ma rację, siadasz i mówisz. Ja na mojej pierwszej wizycie miałam z tym nieco problem, ciężko mi było zacząć i otworzyć się przed zupełnie obcą osobą ale jakoś to poszło, możesz sobie najwyżej poukładać w głowie o czym dokładnie chcesz powiedzieć psychologowi, aby łatwiej było zacząć, później jakoś idzie. To zwykle najpierw taki długi monolog z Twojej strony, ona/on siedzi, zapisuje u siebie w kajeciku swoje jakieś tam
Traum: Nie bój się, nawet nie musisz nie przygotowywać. Ja tez się bałam na początku, lecz zdecydowałam się na pomoc u szkolnego psychologa. W trakcie rozmowy pomaga Ci zrozumieć pewne zajścia w Twojej psychice. Możesz się wygadać jak przyjacielowi/ przyjaciółce. Polecam bardzo :)
Już niedługo druga wizyta i następne przede mną. Myśle, że będzie ze mną coraz lepiej tak samo i z Tobą. ( )

Zaakceptował: