Wpis z mikrobloga

Mógł pójść w niedziele pracować w sklepie, ale akurat państwo dało mu wolne więc korzysta. Do tego debilnego zakazu handlu też uważałem, że w niedzielę nie wypada hałasować, teraz skoro katolstwo narzuca mi swój styl życia, ja nie mam skrupułów żeby im pohałasować kosiarką.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KakaowyTaboret: moja wiara kebabowa mówi ze niedziela nie jest dniem wolnym i można wykonywać pracę pod warunkiem ze jest cicha i nie przeszkadza innym.
  • Odpowiedz
@RRybak: Mój regulamin wspólnoty nie obejmuje takiego zapisu. Wspomina jedynie o powstrzymywaniu się od hałasu w godzinach nocnych, tj. 22 - 6. Mogę w takim razie tego kotleta ubić czy obowiązuje mnie jeszcze jakieś nadrzędne katolickie prawo o którym nie wiem?
  • Odpowiedz
@ShinpuTokubetsu:

A ja chce w niedziele #!$%@?ć wiertarką. Elo


To kup sobie dom. ¯\_(ツ)_/¯
Żyjemy w społeczeńśtwie, część ludzi pracuje np. od poniedziałku do piątku na nocne zmiany i w weekendy odpoczywają. Są to nie tylko uwaronkowania czysto religijne, ale również kulturowe zwiazane m.in. z systemem pracy.

@FKSSM

Pisałem- nie wykonywanie prac głośnych w niedziele jest związane nie tylko z kościołem, religią, ale również uwarunkowaniami i polską kulturą :-)

Przecież nawet
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: Spoko. Ale mam mieszkanie i robie remont w sobotę i w niedzielę, bo w tygodniu pracuję. Także zrozum to, bezproduktywny leniu, że jak chce sobie wyremontować mieszkanie, to będę to robił właśnie w weekendy nie zważając co o tym będą sądzili sąsiedzi. Mam ich głęboko w dupie. Oczywiscie taki remont potrwa kilka kolejnych weekendów, ale nie bedzie trwać wiecznie. Zawsze mam wielką bekę z ludzi którzy plują się i sączą
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: chciałeś powiedzieć - w Polsce dniem leczenia kaca. Jeżeli ktoś zasuwa 6 dni w tygodniu to zostaje mu ta nieszczęsna niedziela. Żaden regulamin tego nie zabrania, bo cisza nocna jasno mówi o danych godzinach, nie dniach tygodnia.

Jak wspomniano wyżej - wywalamy dzwony z kościołów, usuńmy ministrantów z przenośnymi beatboxami i wtedy można zacząć dyskutować o spokojnej niedzieli.
Niech sąsiedzi tez nie robią turbo imby w sobotę, później leżąc w
  • Odpowiedz
czy obowiązuje mnie jeszcze jakieś nadrzędne katolickie prawo


@pianinka: Ty masz serio jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Ja piszę o regulaminach wspólnoty i zasadach życia w społeczeństwie, a Ty próbujesz mi jakieś katolickie reguły wciskać. Widzę, że skrzywienie w tobie mocne, to nie ma sensu dalej ciągnąć.
Reasumując - od 22 do 6 to jest cisza nocna. Jeśli nie masz nic więcej w regulaminie o sobocie i niedzieli (ja na
  • Odpowiedz
@egyptianJoe:

chciałeś powiedzieć - w Polsce dniem leczenia kaca. Jeżeli ktoś zasuwa 6 dni w tygodniu to zostaje mu ta nieszczęsna niedziela. Żaden regulamin tego nie zabrania, bo cisza nocna jasno mówi o danych godzinach, nie dniach tygodnia.


przeciez pracuje sie pn-pt w większości. No i co do leczenia kaca w Polsce- nie zauwazylem by w PL było jakos bardzo wysokie spozycie etanolu na tle Europy :-)

Jak wspomniano wyżej -
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: można mieć spokojna niedziele, jednocześnie jednak należy pamiętać, ze żyjesz w mniejszym bądź większym zbiorowisku. I o ile nie jest to wioska amiszów, to prawdopodobnie każdy, przez jak już wspominałeś różne uwarunkowania kulturowe, pracuje w różniącym się od siebie przedziale godzin. Ta niedziela to często jedyny moment, by coś w domu poogarniać. Jeżeli chcesz mieć wieczny spokoj i być swym panem - dom na odludziu. Jeżeli łamią regulamin - odpowiednie
  • Odpowiedz
@egyptianJoe:

Mamy inne spojrzenie- jeśli ktoś naprawdę nie ma czasu to rozumiem, zdarza się. Jednak jeśli jedna osoba może wykonać uciążliwe prace w innym terminie lub komuś je zlecić.

Szanujmy też to, że inni ludzie mogą chcieć odpocząć i w miarę możliwości powinniśmy dostosowywać się do większości, a nie mniejszości- regulaminy spółdzielni czasami wspominają o tym by w weekendy nie wykonywać głośnych prac.

Myślę, że wyczerpaliśmy temat za chwilę zaczęłoby się
  • Odpowiedz
@zakowskijan72: Teraz niedziela to dla mnie jedyny dzień na prace remontowe, sprzątanie itp. Zwłaszcza, że wszystko na mieście muszę załatwić w sobotę, bo niedziela bez handlu ( ͡° ʖ̯ ͡°) A na tygodniu nigdy nie ma czasu.
Po sąsiadach widzę, że mają podobnie.
  • Odpowiedz
@Notabene: Ja w niedzielę nie koszę nie ze względu na kościół, lecz z szacunku do sąsiadów.
Z tego samego powodu w niedzielę raczej nikt nie odkurza/ wierci w mieszkaniu w bloku.
  • Odpowiedz