Wpis z mikrobloga

Jest problem. Silnik 1.9dci 130KM. Podczas wyciągania wtryskiwaczy jeden z nich... pękł. Końcówka została w gnieździe. Nie idzie tego złapać od góry, nic nie wystaje. Musiał być zapieczony jak sam #!$%@?.
Co z tym robić? Bez ściągania głowicy się pewnie nie obejdzie, nie?
#mechanikasamochodowa #mechanika #samochody
  • 10
@WiewiurPL: @bitnu: @Sm3rf1k: Ściągacza(takiego, który to zrobi bez zdejmowania głowicy)sobie w tej sytuacji nie wyobrażam. Wtrysk złamał się blisko końca, dosłownie ze 3cm zostały, nic nie wystaje.
Wiercenie to jedyne co przyszło mi do głowy. Ale sam się nie podejmę, trzeba mieć jakieś porządne rozwiertaki, boje się, że gniazdo uszkodze.
Jakbyście panowie mieli jakieś namiary na fachowców zajmujących się takimi tematami z okolic woj łódzkiego, śląskiego to byłbym wdzięczny.
@Sm3rf1k: Jakby ktoś za 300zł zrobił bez ściągania głowicy i nie uszkodził nic przy tym to bym się cieszył :D
Za głupotę się płaci, mogłem nie #!$%@?ć tylko zawieźć do gości co mają sprzęt do wyciągania.
@szmyd: jak bys zawiózł do warsztatu to by się nie w tańcu tylko urwali a potem telefon „uszkodzone gniazdo wstryskiwacza dopłata 500zl”. Ja kupiłem auto z uszkodzonym silnikiem po jakims magiku który podkładki spod wtryskow próbował chyba dłutem wyjac i skończyło się na nowej głowicy :)
@szmyd: wiele razy mialem podobne sytuacje. Wiele razy probowalem tez roznorakich metod - tak jak wyzej pisali, jakies niestworzone narzedzia typu wyciagacze, wiercenie, blablabla. Od lat robimy to w troche inny sposob. Wtrysk zapieczony lub #!$%@?? Zwalamy głowicę, wysyłamy do specjalisty, który za 100 euro nie dość ze wywali upierdzielony wtrysk to jeszcze wszystko czysci i robi protokół kontrolny czy gniazda nie są #!$%@?. Nie polecam jakkolwiek wiercic, zawsze to sie