Wpis z mikrobloga

że na podłogówkę tylko płytki.


@Powuyo: Spokojnie można panele dać. Płytki mają niestety to do siebie że są zimne w dotyku. Latem fajnie ale zimą gdy akurat podłogówka nie grzeje to #!$%@?.

BTW Jakiej szerokości jest to przejście w lewym górnym rogu zdjęcia?
  • Odpowiedz
@c1nu: U mnie w salonie deska barlinecka klejona jest do podłoża. Na piętrze panele położone są na specjalnej macie pod ogrzewanie podłogowe. Wszystko działa.
  • Odpowiedz
@Powuyo: właśnie nierównych płytek boje się najbardziej. Żona namawia mnie na jakiś szary gres 60x60 albo większy ale na kwadratowych będzie bardzo widać nierówne płytki. Ja tak samo chce to popołudniami i po godzinach ogarnąć. Jakiego używasz systemu? Krzyżyki nie dają rady?
  • Odpowiedz
@jestem_studentem_prawa: tutaj było robione na systemie PRO (chociaż słyszłem, że KUBALA najlepszy). Ten Pro jest spoko bo ma takie jakby podwójne kliny więc szerzej dociska tą płytkę.

No na krzyżykach położyłem w łazience i w korytarzu... no i kurde ten narożnik zawsze gdzieś tam #!$%@? na dół.

Właśnie w łazience i na tym korytarzu kładłem gres 60 x 60 i krzywe były jak cholera. Ale tak sobie mówiłem że byle komu
  • Odpowiedz
@Powuyo: Panie ale źle położyłeś bo co płytkę trzeba wprowadzić losowe przesunięcie żeby uniknąć wrażenia "kratownicy". Teraz to wygląda jakby panowie za komuny położyli w obiekcie przemysłowym :(
zobacz w katalogu Cerrad jak ta losowość jest zrobiona
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych: nie chodzi o losowość tylko o małe przesunięcie. To właściwie dwa odmienne sposoby ułożenia i tyle.

Ogólnie kładzie się z małym przesunięciem żeby łatwiej pogubić krzywizny. Poza tym wyłącznie kwestia wizualne ;)
  • Odpowiedz