Wpis z mikrobloga

#narkotykizawszespoko #bojowkamedycznegoklefedronu

Mirki i mirabeleczki!

Prowadzę badania psychologiczne na temat stymulujących narkotyków i dopalaczy. Piszę na ten temat magisterkę i potrzebuję chętnych do grupy badanej.
~Badanie w żaden sposób nie wartościuje ćpania i narkotyków, generalnie nawet nie zamierzam się dowiadywać, czy jesteście uzależnieni, czy nie.
~Potrzebuję 10 osób, które mają doświadczenia z dużymi dawkami stymulantów (amfetamina, mefedron i pochodne, koks...etc), innymi słowy - preferujących wysoki poziom intoksykacji. Mile widziane przygody z omamami czy paranojami, ale nie jest to warunek konieczny.
~Badanie ma postać wywiadu. Przyjeżdżam, siadamy, proszę o opowiedzenie mi np. o tym jak się czujesz po stymulantach. Pytań jest osiem. Czas trwania: około 1h. Jestem skłonna dojechać do innego miasta, serio :3
~Nie jestem z policji :D Ale rozumiem, że ktoś może czuć się niepewnie z tą kwestią, więc chętnym postaram się jakoś zweryfikować jako osoba godna zaufania ;)
~Zgłoszenia tutaj lub na PW, jak kto woli. Odezwę się, opowiem co i jak, wytłumaczę.
~Jeśli nie Ty > może masz jakiegoś znajomego, który by się kwalifikował? Podeślij mu to, proszę ;)
  • 23
  • Odpowiedz
  • 0
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol Można na jednej osobie nawet zrobić jakościowe - studium przypadku. Miałam statystykę. Tylko po co mi duża grupa, skoro chcę eksplorować dany temat, a nie otrzymać jakieś tam spójne wyniki do generalizowania na populację? To co otrzymam, będzie (lub nie :p) dopiero zaczynkiem do badań na większej grupie. Nie szukam podobieństw między badanymi, więc co z tego, że takie podobieństwo mogłoby przy tak małej próbie być przypadkowe?
  • Odpowiedz
ożna na jednej osobie nawet zrobić jakościowe - studium przypadku.


@ein_keel: Pojedynczy wywiad to nie jest badanie naukowe.

Miałam statystykę


To widocznie się wagarowało albo nie wchodziło do głowy. To serio są podstawy.

Tylko po co mi duża grupa, skoro chcę eksplorować dany temat


@ein_keel: Żeby badania były wiarygodne? Dobór odpowiedniej próby badawczej jest ważny, żeby potem twoje badania były wiarygodne i wartościowe. Owszem przy badaniach jakościowych próba jest mniejsza
  • Odpowiedz
  • 0
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol pozwole sobie napisać do Ciebie na prywatną jak dotrę do domu i tam kontynuować dyskusję. Tu wolałabym nie mieć Bóg wie ilu odpowiedzi nie będących zgłoszeniami, chociaż chyba temat jest stracony - potoczne ogłoszenie się nie sprawdza, w miejsce docelowe poleci oficjalne :D
  • Odpowiedz
jak trafi się jedna kłamiąca osoba to twoja praca ma wartość zerową


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: na logikę, wzięcie 11 osób i odrzucenie najbardziej skrajnego wyniku powinno załatwić sprawę. No chyba że w jakiejś pracy naukowej napisali inaczej to sorry xD
  • Odpowiedz