Wpis z mikrobloga

@czubaja: One są w ogóle jeszcze aktualne? Bo matura się zmieniła pod kątem zadań z 3 razy (i teraz jest, a przynajmniej było tak kilka lat temu, więcej myślenia niż klepania wzorów), a oni tylko dodają nowe ciągle. XD
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kotwpizamie właśnie w tym problem. Są wymieszane zadania ze starej i nowej matury. Zbiór fajny i przydatny, ale z czasem się nie chce rozwiązywać 30 raz tego samego zadania z innymi danymi. Tutaj jest głównie klepanie schematów
  • Odpowiedz
@czubaja: Ja z witowskich pamiętam tylko, że w organicznej było ponad dosłownie 70 razy do napisania synteza/rozkład CaCO3 i jak tylko widziałem kolejne to miałem wielką bekę. Z tego się można nauczyć głównie automatyzmu pisania reakcji, co niekoniecznie się obecnie przydaje.
Dużo więcej mi dały zadania z tutora, one są kompletnie z czapy, ale najbardziej przypominały te na właściwym arkuszu.
I też podobno nowa era jest fajna, ale to już
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kotwpizamie nowa era na fajne maturalne karty pracy, które też robiłem, ale nie skończyłem XD
A tutora muszę ogarnąć

Przyda się, bo teraz zabrakło mi troszeczkę xD
  • Odpowiedz
  • 0
@prayer5 @czubaja @Kotwpizamie Witkowski dobry jak nie myślisz zbytnio chemicznie, Pazdro znowu ma chore zadania i nie polecam (z Pazdry dobra jest taka niebieska gruba książka tylko)

CKE ma zbiór zadań który jest bardzo dobry, do tego wszelakie matury (próbne i te normalne), persona jest najtrudniejsza ze wszystkich zbiorów ale ma zadania podobne do maturalnych (w przeciwieństwie do Pazdry który ma zadania z czapy)
  • Odpowiedz
@czubaja: @Bruno_: imo na persone nie warto tracić czasu, bo on też ma to na podstawia matur z lat 80. i to już nie jest to. Zbiór CKE też polecam (o ile go nie popsuli do tej pory) i matury przeszłe, w szczególności te nowe (po reformie zadań) i z mniejszych wydawnictw, typu nie-operon. Z resztą mi się wydaje, że teraz się najwięcej punktów traci na zrozumieniu pytania,
  • Odpowiedz