Wpis z mikrobloga

@jmuhha: miałam kilka razy. Trzeba wszystkie sypkie produkty powyrzucać i umyć szafki, najlepiej wodą z octem. A na przyszłość trzymać produkty w szklanych sloikach, puszkach itp. Przyprawy sprawdź i wyrzuć też, bo lubią szczególnie paprykę :(
  • Odpowiedz
@jmuhha: raz zrobiłam sobie kakałko i piję i jakieś takie chrupiące grudki pływaly, myślałam że to grudki kakao się porobiły. Niestety nie ()
Wydaje mi się, że można je ze sklepu przynieść np. w bułce tartej. Jak się rozniosą to potem można tak po kolei wyrzucać jedzenie w nieskończoność, lepiej wszystko na raz. Bo gdzieś zostanie jeden dziad albo jajka i od nowa.
Jak już się pozbyłam
  • Odpowiedz
@jmuhha: jak masz opakowanie z tworzywa sztucznego to one od spodu, na dnie to przegryzają. Nawet w ten sposób można sprawdzić czy są w danym produkcie - zobaczyć czy na spodzie są małe dziurki ()
Więc nawet jak jest nowe opakowanie jakiejś przyprawy, jeszcze nieotwierane to i tak one mogły przegryźć i przejąć.
  • Odpowiedz
@hipotrofia: kiedyś wziąłem Cappucino i zastanawiałem się dlaczego te brązowe są od spodu jakby na rogach - łatwiej byłoby im chyba od góry....()
  • Odpowiedz
@jmuhha: też miałam, dorzucę sposób. Woda z octem zabije ci tylko żywe stworzonka, a na ściankach szafek wciąż mogą być jakieś larwy, więc po umyciu najlepiej jeszcze potraktować szafkę suszarką nastawioną na najgorętsze powietrze, które ubije też larwy.
  • Odpowiedz
No ja sprzątałem szafki właśnie z sypkimi rzeczami to mol za molem. Najwiecej w ryżu, mące, cukru, przyprawy, kasza to porażka aż pajęczyny jakieś były. Ogółem wszystko spakowałem w worek do kosza. Szafy przejechałem odkurzaczem, woda gorąca z octem i tyle. Teraz co wezmę jakiś produkt ze sklepu to sprawdzam go i przerzutka na słoje, pojemniki. Ogółem polecam tez kupić taki dysk na mole i inne scierwa i przylepić na drzwiczki od
  • Odpowiedz