Wpis z mikrobloga

Mireczki jest sprawa.
Otóż mam pompe do dozowania, pompa śrubowa ślimakowa (progressive cavity) - potrzebuję dobrać falownik tak żeby móc dozować płyn do różnych opakowań - 2kg, 5kg, 10kg.

Pierwsza koncepcja: ustawiam tak żeby przycisk miał określony czas dozowania, przycisków jest powiedzmy 5
Druga koncepcja: ustawienie falownika na dany tryb i jeden przycisk do załączania, a w pamięci zostają pozostałe tryby.

Czyli upraszcząc - przychodzę jednego dnia i chce załadować 5kg, to wybieram tryb 5kg i przyciskiem załączam, następnego dnia tryb 2kg z pamięci falownika. Da się to zrobić? Jestem zielony w automatyka - naprowadźcie mnie proszę w którą stronę.

#automatyka #robotyka #mibm
  • 11
@adgebworthy @r4do5 tak, czas pracy silnika ustawiony w miare precyzyjnie - w miarę precyzyjnie mam na myśli z dokładnością do 1/10 sekundy. Pod koniec pracy ma się zatrzymać i zmienić kierunek obrotów - tak żeby lekko cofnęło zawartość - ma nie syfić podczas ładowania. To ładuje człowiek i co jakiś czas będzie sprawdzał czy się zgadza wagowo - jak powiedzmy raz na miesiąc trzeba będzie ustawić to będzie git!
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cadoda: tak jak wyżej olać czas, przepływomierz i jakiś plc do sterowania. najlepiej krzywkowy 2 5 10 do wyboru, na plc algorytm sterowania (logo ma fajne bloki logiczne) a falownik do mocy silnika brać. koniecznie falownik? zmieniasz prędkość obrotową?
@cadoda: Zależy ile chcesz wydać. Są falowniki które to ograną ale są to modele z najwyższej półki.

Poropozycja: Jeżeli musi być falownik, to jakiś najprostszy, do tego 5 czasówek i 5 guzików i do przodu :P