Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie odnośnie zakupu #nieruchomosc w #lodz a dokładnie #dom. Dom miałby być zakupiony od dziadka Żony (nie ma co liczyć chyba na ulgę rodzinną). Jest on w stanie surowym zamkniętym, powierzchnia użytkowa 160m z garażem, działka 600m. Media, gaz, woda w drodze nie podpięte. Z minusów to że dom został do takiego stanu doprowadzony jakieś 15 lat temu, droga jest nieasfaltowa (ostatnia taka droga na osiedlu), działka pod zejściem samolotów (jakieś 400m w linii prostej do lotniska). To ostatnie nie jest jakimś mega minusem ale na pewno może wpłynąć na cenę :) aaa i jeszcze jedna rzecz - z jednej strony tam gdzie powinna być siatka, dziadek zgodził się żeby sąsiad postawił ścianę swojego domu (zamiast siatki jest na 3/4 długości mur sąsiada). Dziadek już zaproponował cenę ale nie chce sugerować nic ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) co sądzicie, czy może poradzić się lepiej kogoś o wycenę ?
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jacobsonik: jesli nie zwiekszy sie ilość lotów w przyszłości to może i warto się zastanowić. Ale jak będzie więcej to nie płacz, że samoloty latajom a brajanek spać nie możeeeee.
I jak 15 lat stało wykończone ale nie ocieplane to szukaj wilgoci i licz się z kosztem wymiany okien.
  • Odpowiedz
  • 0
@r2d2_tiriri tego się właśnie obawiam, tak czy siak muszę jakiegoś speca ogarnąć co mi to wszystko sprawdzi. Samoloty mi nie przeszkadzają :)

@KuwbuJ trochę stoi to prawda no i co do zachowania "w rodzinie" to mieliśmy nadzieję że jak się dziadkowi urodzi pra wnuk to inaczej spojrzy ale chyba jednak nie :)

Dziadek rzucił cenę wyjściowa 300 000
  • Odpowiedz
@jacobsonik: pogadaj z ludzmi którzy mieszkają blisko lotniska, to jest dramat a na chwile obecną są tylko 2 loty! Jak będzie więcej to nie będziesz miał życia. Druga rzecz to taka, że 300 tysięcy za działke 600m z domem surowym co stał tak 15 lat i trzeba będzie go gruntownie sprawdzić i bankowo nie obejdzie się bez remontów to jest kpina - zwłaszcza od dziadka żony. Straszna ta rodzina Twojej
  • Odpowiedz
  • 0
@Sloneczko mi nie musisz tego mówić :D no ale widać że $$$ się liczy najbardziej. Popytam sąsiadów czy jest bardzo uciążliwe. A gdzie taka ekspertyza stanu budynku ? Kto się czymś takim zajmuje ?
  • Odpowiedz
@jacobsonik: ktoś po budownictwie ;) chociaż możesz nawet poprosić kogoś ze straży pożarnej kto ma uprawnienia w dopuszczaniu budynków/mieszkań. Takie nowe mieszkania/apartamenty 80/90 metrowe które znajdują się w pobliżu lotniska (jak sie jedzie to po prawej stronie są) były śmiesznie tanie i praktycznie kompletnie wykonczone. Ceny na koniec były nawet po 140 tysięcy... do tego był garaż oraz ogródek działkowy na lato 400m :D i nawet wtedy mało było chętnych
  • Odpowiedz
@jacobsonik: no i cena... za 300 tysi mozesz kupić coś w okolicach Łodzi, wykończone, docieplone, cisza, spokój i las. A tutaj za 300 tysi to jeszcze musisz wsadzić ze 100 tysięcy minimum.
  • Odpowiedz
@jacobsonik: Zastanawia mnie ta działka 600 m to ogródek działkowy, taki kawałek trochę ponad 20x20 m i to pod warunkiem że jest w regularnym kształcie. Z domkiem to bez szans na ogródek i pewnie sąsiad sąsiadowi mówi smacznego przy śniadaniu. Do tego wiele lat nieużytkowany, kiepska okolica, spore inwestycje żeby doprowadzić go do stanu używalności. Zastanów się lepiej.
  • Odpowiedz
@Sloneczko: > za 300 tysi mozesz kupić coś w okolicach Łodzi, wykończone, docieplone, cisza, spokój i las

Powodzenia. Przerabiałem temat rok temu, właśnie mebluje :) w tej cenie nie ma najmniejszej szansy kupić czegoś w stanie który opisałeś.
  • Odpowiedz
@c1nu: bo byłeś napalony na zakup, ja inwestuje w nieruchomości i kupuje puste działki jak i zabudowane. Na promocji albo "od gminy" już kupiłem z 13 nieruchomosci zabudowanych za grubo poniżej 300 tysięcy a sprzedałem za więcej niż 300. Może nawet Ty kupowałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rosanów, Sokolniki, Grotniki ?
  • Odpowiedz
@Sloneczko: napalony na zakup, xD pokaz mi chociaż jedno ogłoszenie za 300k wykończone, docieplonego domu w takiej okolicy która opisales. Tak sie składa, ze rownież mam pare nieruchomości :)
  • Odpowiedz
huk jaki wydają samoloty jest serio duży.


@Sloneczko: @jacobsonik: Co do nieprzeszkadzających samolotów. Wsteczny ciąg przy lądowaniu słysze przy zamkniętych oknach w okolicy ronda lotników, póki mało co lata to bardziej atrakcja niż problem, ale sytuacja może się zmienić
  • Odpowiedz
@c1nu: to znaczy, fakt źle napisałem - wykończone nie oznacza, że jest to najwyższy standard i świeży remont. Druga rzecz, ocieplone styropianem miałem 4 budynki, reszta ocieplona nie była. Natomiast mi chodziło o DOCIEPLONE. To oznacza, że do samego końca ktoś tam mieszkał i zimą budynek był ogrzewany. Bo jeżeli budynek stoi i nie jest ogrzewany przez już dwie zimy to niestety ale kase trzeba pakować na grubszy remont.
  • Odpowiedz
@c1nu: super okolica Rosanów i Sokolniki, ośrodek dla uchodzców nie jest w Grotnikach tylko w miejscowości Jedlicze. Nic sie jeszcze tam nie wydarzyło a ja ich tam nie widze wcale.
  • Odpowiedz
@Sloneczko: nie kupisz domu nadającego sie do zamieszkania od zaraz za 300k. A w granicach administracyjnych Łodzi to juz w ogóle marzenie. Co do dwóch zim to sie nie zgodzę.

Wole północno zachodnie okolice Łodzi :)
  • Odpowiedz