Wpis z mikrobloga

Witam w tę słoneczną niedzielę.

Chciałbym w ciągu max kilku tygodni złożyć nowego kompa. Do tej pory mam laptopa i7-5500U 12GB RAM, ale momentami nie starcza. Ogólnie to nie jestem w temacie, widzę tylko że AMD zmartwychwstało.

Do czego komp: praca biurowa, linux, webdev, trochę wirtualizacja, docker, seo, duuużo zakładek w Chrome, gry raczej nie - ewentualnie mało.

Całośc ma być na #itx, w dośc malej obudowie, grafika zintegrowana, bez szaleństw z zasilaniem i chłodzeniem.

Myślałem, żeby oprzeć o #amd #ryzen 2400G, budżet ~2000 raczej rynek pierwotny.

Czy w tych wymaganiach znajdę coś lepszego na #intel? Może warto chwilę poczekać, ew dopłacić ?

#komputery #it #zestawkomputerowy
  • 4
@pavel-pl malutko, malutko. Może więc warto rozważyć rynek wtórny?
Ryzena generalnie można brać na ślepo, ale coś mi się obiło o mniejszej elastyczności platformy Amd w środowiskach wirtualizowanych.
@pavel-pl: Temat już pewnie nieaktualny, ale za 2k to złożysz na luzie zestaw ITX z ryzenem 2400g np. z obudową
Cooler Master Elite 110 albo podobną, która obsługuje zasilacze ATX.
Jeśli kupiłbyś tylko 8gb ramu, to starczyłoby nawet na chłodzenie wodne AIO, co przy tej obudowie byłoby dobrym wyborem.
@frmdbl: Podniosłem budżet do ok 3k ( ͡° ͜ʖ ͡°) bazuje na ryzenie 2400G, dolożylem do lepszego SSD, 32 GB ram, no i zainwestowałem w małą obudowę IN-WIN Chopin - dużo bardziej kompaktowa niż ta o której pisałeś. Chłodzenie wodne nie potrzebne - NH-L9a jest praktycznie niesłyszalny przy normalnej pracy. Wyższe obroty osiąga dopiero przy benchmarkach, które obciążają grafikę + cpu - co w realnej pracy u