Wpis z mikrobloga

Mireczki potrzebuję rady, moze jest tu jakis fachowiec od #samochody.
Auto z salonu nowe z 2010 roku. 45 tysiecy km przebiegu (mama malo jezdzi bardzo). Akumulator nigdy nie był wymieniany. Zimą z roku na rok coraz gorzej pali. Jedni mówią wymiemic akumulator, drudzy ze nie bo oryginalny najlepszy a nowego uryginału sie nie kupi (seat). Pytanie:
Wymieniać akumulator czy nie?
Moze wody dolać starczy czy tam elektrolitu (nie zjam sie ale mi taki pomysl przyszedl).
#akumulator #seat #mechanikasamochodowa #mechanika #samochody #auta

  • 24
@strawberian: akumulator sprawny bo auto jezdzi. Ale myslalem ze moze juz stary jest i jak sie wymieni to bedzie lepiej palił na mrozie
@ak44: a w sklepie nie dostane jakiegos gównianego co dwa lata podziała jak w przypadku tych co wymieniaja oryginaly a potem muszą co dwa lata nowy kupowac?
@OscarGoldman: benzyna
@rosucho: w takim razie powiem mamie niech jedzie do mechanika zeby dolał, mnie na miejscu nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@daj-pompke: kup nowy akumulator. Zobacz tylko jakie fabryczne parametry ma mieć. Pojemność oraz prąd rozruchowy. Gówno prawda że fabryczne są jakieś w #!$%@? lepsze.

Ja po wszystkich boschach i centrach futura zakładam taka marke budżetowa którą mam u siebie w sklepie. Już czwarta zima leci a zapłaciłem za niego jakieś 150zl, jak padnie to wrzucę następny taki sam.

I mam 8 lat z głowy, a Bosch za 300 tyle nie wytrzyma.