Wpis z mikrobloga

Mirki z #poznan , mam problem, na suficie pojawiła mi się plama od wody , nad plama znajduje się moja łazienka (mieszkanie 2 poziome) i niestety wszystko schowane pod kafelkami i nie wiem co tam pod nimi jest.
Do jakiego fachowca mam uderzyć żeby mi to zdjagnozowal i naprawił ? (Hydraulik pewnie potrzebijeoec dostęp a tutaj trzeba trochę kuc)

#kiciochpyta #pytanie #remontujzwykopem
  • 15
@kubas89 i tak i nie

Są firmy od osuszania, mają niby jakieś sprzęty, ale pod kaflami to gówno znajdą.

Termowizja działa, ale na ciepłej wodzie i też nie jestem pewien że pod kaflami. Zresztą co pokaże? Miejsce nad tym przeciekiem, a to widać bez kamery.

Najpierw użyj głowy - jakie instalacje idą w tym miejscu? Co mogło się rozszczelnić? Może to brak uszczelnienia kabiny?

Zacząłbym od najprostszej próby ciśnieniowej - zakręć liczniki
@Pan_Slon gadasz, bo gadasz czy masz z tym doczynienia?

Zadzwoń, poczytaj, obejrzyj jakiś filmik w internecie to może się czegoś nauczysz.

"W przypadku wycieków wody zimnej zazwyczaj wymagana jest drobna modyfikacja układu zasilania instalacji, gdyż wyciek wody o temperaturze zbliżonej do temperatury otoczenia rzadko wywołuje jednoznaczne anomalie temperatury.
Metoda ta jest bardzo szybka, ale posiada swoje ograniczenia i sporadycznie znajduje zastosowanie dla wykrywania wycieków z instalacji zewnętrznych."
gadasz, bo gadasz czy masz z tym doczynienia?

Zadzwoń, poczytaj, obejrzyj jakiś filmik w internecie to może się czegoś nauczysz.


@tepiciel_absurdow: jprdle mam kamerę, używam tego od lat i nie jest to gówno flir do telefoniku

Sobie poszukaj co to ;)
PanSlon - > gadasz, bo gadasz czy masz z tym doczynienia?

 Zadzwoń, poczytaj, obejr...
@Pan_Slon

Jak teraz nie zrozumiesz to nie ma dla Ciebie nadziei:

Kafle, wylewka, wolno przejmują ciepło/zimno.
Woda kropelkuje, sączy się, powoli.
Ilość wody z nieszczelności rury nie jest w stanie schłodzić konkretnego fragmentu, chłodny będzie zawilgocony fragment - ten który widzi na dole..
Przy ciepłej wodzie mogłoby rozchodzić się ciepło trochę inaczej, większe prawdopodobieństwo zobaczenia źródła.

PS wyciek z instalacji w ogóle może nie zmienić temperatury kafli, bo woda kapie w dół,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kubas89: a co masz w tej łazience? Czyżby kabina prysznicowa lub wanna? Najczęstszą przyczyną jest wyciek z odpływu pod wanną lub kabiną prysznicową. Na podłodze nic nie widać, bo wszystko zbiera się w zabudowanej przestrzeni. Sprawdziłbym wpierw tam.