Wpis z mikrobloga

Moja koleżanka z pracy spodziewa się dziecka. To, co ciąża zrobiła z jej ogólną sprawnością intelektualną jest przerażające.
Nie mam na myśli pieluszkowego zapalenia mózgu i powolnego rozwoju syndromu madki. Chodzi mi o taką zwykłą wydajność, logikę w myśleniu, łączenie faktów, pamięć, szybkość analizowania i podejmowanie decyzji itd.
Dziewczyna straciła przez rozwijającego się w niej kaszojada ze 30 IQ.

Mam nadzieję, że jak już urodzi to wszystko wróci do normy, bo teraz jest trochę bardziej ciężarem niż wsparciem dla innych pracowników.
Kolejny powód by nie zachodzić w ciążę.

#pracbaza #ciaza #rozowepaski
  • 30
  • Odpowiedz
@LisListopadowy to jest zupełnie normalne i udowodnione naukowo, hormony tak działają. Ja to zauważyłam u siebie, wolniej przetwarzam informacje, jestem mniej kreatywna i ciężej mi sie skupić. Kobiety w ciąży częściej mają np stłuczki itp. Podobno wraca do do normy po 2-3 miesiącach od porodu. Ja się wielu rzeczy o ciąży dowiedziałam dopiero jak w nią zaszlam- np powiększył mi sie nos i to też normalne i też ponoć wraca do stanu
  • Odpowiedz
@Hannahalla: Moja znajoma też to sama zauważyła, czuje się trochę jak kula u nogi, co w sumie jest przykre ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dlatego chodzą na zwolnienie, bo każdy marudzi, że ciężarna jest kulą u nogi, tego nie może, tamtego nie może, szybko się męczy. I tak wysł#!$%@? codziennie.
  • Odpowiedz
@LisListopadowy ja chciałam mieć trójkę dzieci ale teraz mam 100% pewności, że jedno mi wystarczy:D nie mam zamiaru miec drugi raz tak ciężkich 9ciu miesięcy, bo to nie jest normalne życie. Jak czytam gazety i mi jakąś pindzia jedna z drugą w wywiadzie mowi, że się nigdy nie czuła tak kobieco jak w ciąży to ja nie wiem z jakiej one planety przyleciały:D
Następne dziecko jak już to kupię:>
  • Odpowiedz
Jak czytam gazety i mi jakąś pindzia jedna z drugą w wywiadzie mowi, że się nigdy nie czuła tak kobieco jak w ciąży to ja nie wiem z jakiej one planety przyleciały:D


@gwiezdna: kłamia :D
I ze cudowny stan, bloga milosc, serduszka i takie tam...
Znaczy może są laski, ktore rzeczywiście tak się czują, ale ja też średnio wspominam (delikatnie pisząc).
Ale nosa większego to jednak nie zaobserwowalam :D
  • Odpowiedz
@agaja moze się tak czują momentami, ale też nie chce mi się wierzyć, że cale 9miesiecy w chmurach:D przecież jak nie mdłości, to zgaga, jak nie zgaga to ból pleców i jak nie to to puchniesz wszedzie i wyglądasz smiesznie:d
To chyba takie gadanie bo w koncu ciaza to cud, blogoslawienstwo i nie wypada marudzic:d
Jakaś dziewczyna ostatnio na grupie ciążowej napisała jak jej cholernie ciężko to miała 1000 odpowiedzi, że ma
  • Odpowiedz
@LisListopadowy: Też tak miałam. Szef mi coś tłumaczył a ja po 5 minutach prosilam żeby powiedział to jeszcze raz bo nic nie rozumiem. To był jeden z czynników przyspieszających decyzję pójścia na zwolnienie.
  • Odpowiedz
@LisListopadowy:

kaszojada


A co jeśli małe nie będzie mogło kaszek jeść bo będzie reakcja alergiczna? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"Skutki uboczne" ciąży są porozpisywane w wielu miejscach, tylko albo kobietom się nie chce szukać, albo wolą czytać coś przyjemniejszego i myślą, że je to ominie.
  • Odpowiedz